Україна деокупує Крим — це лише питання часу: про варіанти звільнення півострова розповіла Джапарова

Еміне Джапарова. Фото: uatv.ua

У світі визнають право України самостійно визначати шлях повернення Криму. Про це в проєкті “Високий кабінет” телеканалу FREEДОМ заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

Оскільки тема Криму нерозривно пов’язана з поверненням інших територій, з подіями на полі бою і з тим, як наша армія ефективно справлятиметься з тими чи іншими завданнями, то я думаю, що це буде якийсь гібридний варіант повернення“, — вважає вона.

Джапарова наголосила, що ніхто не відкидає дипломатію як інструмент деокупації півострова. Але у світі є приклади гібридних варіантів досягнення миру — воєнним і дипломатичним шляхами.

“Наприклад, досвід Хорватії. Коли країна воювала проти диктатури Мілошевича, там у них була “Сербська Країна” (це щось на кшталт так званих “ДНР” і “ЛНР” на Донбасі). Хорватія дві третини території повернула у воєнний спосіб, а одну третину — у дипломатичний спосіб”, — сказала вона.

“Думаю, що для України це теж може бути кейс, коли частину території повертати воєнним шляхом, частину — дипломатичним. Але Україна повинна мати сильну позицію для того, щоб запускати будь-які дипломатичні переговори… Я абсолютно вірю, що ми повернемо Крим, це питання часу”, — резюмувала Еміне Джапарова.

Повна версія інтерв’ю: Проєкт “Високий кабінет”: велике інтерв’ю з Еміне Джапаровою

Прямий ефір