“У жодному разі не беріть повістку в руки”: як уникнути мобілізації в РФ, розповів юрист

Ілюстративне фото: twitter.com/vesna_democrat

Мобілізація, оголошена в Росії, однозначно торкнеться не 300 тис. осіб, як було заявлено. Вона загальна, тотальна. Будь-який чоловік до 60 років у РФ зараз у зоні ризику. І головна порада для росіян у цій ситуації — всіляко уникати її, для цього є різні способи. Про це сказав російський юрист, громадський та політичний діяч Іван Жданов в ефірі телеканалу  FREEДОМ.

“Мобілізація, звичайно, торкнеться не 300 тис. осіб, про це треба забути. Вона загальна, тотальна, дійде до того, до кого дотягнуться. Спіймають на вулиці, вручать повістку, запхнуть до автозаку, привезуть на військову комісію, на збори. Будь-яка людина до 60 років зараз, безумовно, перебуває у зоні ризику”, — зазначив юрист.

Жданов вважає, що ці мобілізовані аж ніяк не вплинуть на ситуацію на фронті.

“Ми бачимо вже багато відео, які нам надсилають наші колеги до Telegram-каналу, присвячені мобілізації. Люди абсолютно, звісно, ​​непідготовлені. І, звісно, ​​вони ніяк не змінять ситуацію на фронті”, — сказав він.

Юрист також вважає, що війна може швидше закінчитися, якщо в Росії зміниться влада. Таким чином буде менше крові.

“Такий варіант буде найкращим, адже це, по суті, й перемога України, і шанс на те, що в Росії все може змінитися”, — говорить правозахисник.

За словами Жданова, є безліч способів, як можна уникати цієї мобілізації.

“Насамперед — не треба брати повістку в жодному разі до рук, не треба зустрічатися зі співробітниками військового комісаріату, не потрібно намагатися якось з’ясувати, зателефонувати. Хтось, наприклад, сам дзвонить до військового комісаріату уточнювати свій стан, облік, придатний він чи не придатний. У жодному разі цього не можна робити. Це цілковита маячня”, — зазначає юрист.

Правозахисник закликає: не треба слухняно йти у військкомат, а треба чинити опір усіма способами, адже йдеться про ваше життя.

“Бо це як на розстріл піти. Але тільки тут більше можливостей: хтось ще на цій доріжці на розстріл може втекти кудись, якось цьому протидіяти. Але загалом ця ситуація аналогічна, просто йдеш на розстріл і не пручаєшся. Це досить дивно. Тому наше завдання, як правозахисників, дати інструкції, як уникнути цієї мобілізації. Ми намагаємось змінити цей настрій, протидіяти. Ви можете не цікавитись політикою, не підтримувати Навального, не підтримувати опозицію, навіть можете підтримувати Путіна. Але ж ви розумієте, що йдеться про ваше життя”, — резюмував Жданов.

Він нагадав також, що з моменту оголошення мобілізації п’ять військкоматів було спалено по всій Росії.

“Розуміння має потихеньку приходити. Якесь усвідомлення вже є, є сміливі люди, є герої. І сподіваюся, це усвідомлення приходитиме дедалі більше”, — сказав юрист.

Читайте також: Не часткова, а справжня мобілізація: наслідки указу Путіна для росіян обговорюємо з експертами

Прямий ефір