У Росії на території Придністров’я недостатньо ресурсів, — Юсов

Гагаузія та Придністров'я. Ілюстрація: alfanews.md

Дестабілізація як геополітичний інструмент — це одна з фішок режиму Путіна. На цьому в проєкті “Високий кабінет” телеканалу FREEДOM акцентував представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Андрій Юсов, коментуючи ситуацію в Придністров’ї.

“Дестабілізація як геополітичний інструмент — це одна з фішок режиму Путіна. Там, де він може підривати ситуацію, він це робить. Використовують або органічні процеси, або спецслужби працюють над тим, щоб їх створювати, розвивати та проводити спеціальні операції. Там, де тільки можна створити проблему для вільного світу, для демократичного співтовариства Європейського Союзу, НАТО, Сполучених Штатів Америки — від міграційної кризи до будь-яких інших речей — безумовно, Росія це пробує робити”, — упевнений Юсов.

Він нагадав, що одна з початкових цілей Росії в повномасштабній війні — прокласти сухопутний коридор із РФ через південь України до Придністров’я, де Кремль підтримує існування невизнаної “Придністровської молдавської республіки” (“ПМР”).

Згадаймо початок повномасштабного вторгнення. Безумовно, розрахунок ворога був на інше. Ми пам’ятаємо, як російська пропаганда, їхні телеканали показували карти, на яких сухопутний коридор іде до того ж Придністров’я. Ну, а далі — загроза безпосередньо Молдові. Але “не так сталося, як гадалося”, як свідчить українська приказка“, — сказав представник ГУР.

Але Сили оборони України не дозволили реалізуватися цим планам противника. Крім того, у Росії в Придністров’ї недостатньо ресурсів, щоб через цей регіон розхитати ситуацію і змістити владу в Молдові.

“Щоб реально підривати ситуацію зсередини, необхідні ресурси. У Росії на території Придністров’я недостатньо ресурсів для того, щоб проводити ті речі, які вони робили в Україні, на українському Донбасі, у Криму у 2014 році”, — вважає Юсов.

Повна версія інтерв’ю: Проєкт “Високий кабінет”: велике інтерв’ю з представником ГУР Андрієм Юсовим

Нагадаємо, 28 лютого “депутати” невизнаної “Придністровської молдавської республіки” (“ПМР”) звернулися до Ради Федерації та Держдуми РФ із проханням про “захист” в умовах “посилення тиску” з боку Молдови. Представники Тирасполя такі дії мотивують “економічною блокадою” з боку Кишинева.

Читайте також: Скільки замахів було скоєно на Буданова, повідомили в ГУР

Прямий ефір