У РФ не очікували повернення тисяч “зеків”, які воювали з ПВК “Вагнер”, — Романова

Ілюстративне фото: hvylya.net

Через бунт Євгена Пригожина на територію Російської Федерації повернулися близько 25 тис. колишніх ув’язнених, які воювали з приватною військовою компанією (ПВК) “Вагнер”. Нині російська влада намагається знову відправити їх на фронт. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла російська журналістка, директорка і засновниця фонду “Русь Сидящая” Ольга Романова. 

“Ніхто не припускав, що 25 тис. колишніх ув’язнених опиняться на волі і в Росії. Чому? Тому що Пригожин (засновник ПВК “Вагнер”, — ред.) мав залишитися на фронті, але він посварився з Шойгу (міністр оборони РФ, — ред.), тому вивів своїх головорізів. Ніхто цього не передбачав. Усі ув’язнені мали залишитися на окупованих територіях або на фронті”, — сказала вона. 

Журналістка зазначила, що ув’язнені, які повернулися на територію Росії, психологічно травмовані.

“По-перше, вони просто не пристосовані до іншої роботи, окрім як убивати. Усе-таки, коли люди просиділи багато років у в’язниці й у них не було реабілітації, не було апробації, не було психологічного відновлення, і вони півроку ще й вбивали”, — каже Романова. 

За її словами, раніше російська влада заявляла про те, що колишні “вагнерівці” зможуть без іспитів вступати до університетів.

“Багато їх вступило? Ніхто з них не вступив, тому що їм це не потрібно. Вони не збираються вчитися, вони збираються займатися тим, чим і займалися, вбивати, тільки тепер на території Росії. Я зауважу, що далеко не всі злочини фіксуються, оскільки діє закон про заборону дискредитації учасників “спеціальної військової операції”, — нагадала журналістка.

Вона також зазначила, що в російських СІЗО з’являється дедалі більше колишніх “вагнерівців”, зокрема й ексув’язнених. 

“А оскільки за російськими відносно свіжими законами тепер можна вербувати і в СІЗО, вони, потрапляючи за новий злочин в ізолятор тимчасового тримання, ще до суду знову записуються на фронт. І завдання адміністрації якнайшвидше їх усіх прибрати, наприклад, на окуповану територію, щоб вони не муляли очі й не підвищували відсоток злочинності, яка й без того, загалом, зашкалює в краях і селах напередодні президентських виборів”, — підсумувала Ольга Романова.

Читайте також: На Бахмутському напрямку звільнено Андріївку: чим важливе це село, розповів Коваленко

Як повідомлялося, чисельність російських найманців — “вагнерівців” — у Білорусі скорочується.

Так, демонтовано вже понад половину розташованого під Осиповичами польового табору угруповання. І демонтаж наметів триває. За словами експертів, це пов’язано з тим, що бойовиків заново вербує Міноборони РФ для участі в африканських військових кампаніях, а також у війні проти України.

Прямий ефір