У Білорусі російських військових і найманців залишилося по мінімуму: що відомо (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: focus.ua

Протягом серпня Росія поступово виводила з Білорусі свій військовий контингент. На сьогодні присутність російської армії в республіці мінімальна, повідомляє FREEДОМ.

Російської авіації на білоруській території майже не залишилося.

“З аеродрому “Мачулищі” зникли 11 бойових вертольотів Мі-8 і Мі-24. Спорожнів білоруський військовий аеродром “Барановичі”: звідти було виведено 9 винищувачів Су-34 і Су-30СМ Військово-космічних сил Російської Федерації. Станом на 1 вересня на білоруській території перебуває тільки один військовий літак Російської Федерації — штурмовик Су-25, який ганяють між двома білоруськими аеродромами: “Мачулищі” і “Ліда”, — йдеться в публікації проєкту “Беларускі Гаюн”.

Стало менше в Білорусі й живої сили росіян. За оцінкою OSINT-аналітиків, у країні дислокується приблизно 2 100 російських військових. Найпотужніше угруповання — це радіотехнічний вузол у Барановичах, а також 43-й вузол зв’язку у Вілейці.

“Те, що вони перекидають війська зараз на південний схід, ближче до України, на Воронеж, звідти в інші райони, свідчить про те, що їм ці сили потрібні тут і зараз. Це зумовлено нестачею ресурсів у Росії для ведення війни проти України”, — сказав військовий експерт, керівник безпекових проєктів Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Павло Лакійчук.

Чисельність російських найманців — “вагнерівців” — у Білорусі теж скорочується. Так, демонтовано вже понад половину розташованого під Осиповичами польового табору угруповання. І демонтаж наметів триває. За словами експертів, це пов’язано з тим, що бойовиків заново вербує Міноборони РФ для участі в африканських військових кампаніях, а також у війні проти України.

“Вони готові летіти куди завгодно — в Африку, Азію, Латинську Америку, захищаючи там якісь економічні інтереси своїх господарів. Але вони дуже і дуже не поспішають повертатися в Україну. Зрозуміло, що ці недобитки не поспішають повернутися в українські поля, оскільки розуміють, що там на них неминуче чекає тільки одне — смерть або каліцтва, які несумісні з подальшим повноцінним життям”, — сказав експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

Однак дещо все ж таки завозять із Росії на білоруську територію: так, почалося перекидання “Точок-У” у межах домовленостей про постачання ядерної зброї до Білорусі (зазначений ракетний комплекс здатний нести тактичну ядерну боєголовку). Щоправда, раніше Путін обіцяв Лукашенку потужніші “Іскандери-М”, але замість них білоруський диктатор отримує застарілу зброю.

“Іскандери” хочуть приберегти для того, щоб можна було і далі ними хвалитися. Звісно, “Точка-У” — це значно старіша система. І зрозуміло, що їх, можливо, не так шкода. Хоча, як бачимо, і боєприпасів на цю “Точку-У” теж уже Росії не вистачає. Та й боєприпас цей не дуже точний, і, відповідно, загрожує і використання цих боєприпасів тим, що позаштатна ситуація може відбуватися саме в місці пуску і в концентрації цих боєприпасів”, — сказав Варченко.

За словами військових аналітиків, попри виведення Росією практично всіх своїх підрозділів з білоруської території, з півночі все ще виходить загроза для України. Адже Білорусь фактично є союзницею Російської Федерації і лукашенківські збройні сили за вказівкою з Москви можуть бути задіяні як для атак на територію України, так і для провокацій на кордоні.

Читайте також: Білорусь була і залишається плацдармом для вторгнення в Україну, але нині загроза є мінімальною, — військовий оглядач

Нагадаємо, раніше білоруський громадський і політичний діяч Сергій Бульба заявив, що бойовики приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” масово не залишають Білорусь, а їх переселяють у казарми.

Прямий ефір