У РФ готують тисячі інструкторів для бойового вишколу дітей із 13 років на окупованих територіях — подробиці від правозахисника

Мілітаризація дітей. Фото: twitter.com/KrimRt

Активна мілітаризація дітей на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей триває як мінімум із 2017-2018 років. А з майбутнього навчального року школярів окупованих територій України, починаючи з 13-річного віку, чекає фактично курс молодого бійця. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки, засновник “Східної правозахисної групи” Павло Лисянський.

“У школах на окупованій території запроваджується новий предмет з 1 вересня 2024 року. Цей предмет називається “Основи державної безпеки та захисту Батьківщини”. Що являє собою цей предмет? Це вогнева, тактична, бойова підготовка школярів, починаючи з дев’ятого класу, тобто з 13 років. З 13 років вони планомірно готуватимуть дітей до війни. Це фактично курс молодого бійця. На цей час у Тюмені, у Сибіру здійснюється навчання близько 3 тис. інструкторів для того, щоб з 1 вересня ці інструктори розпочали вишкіл дітей. “Юнармія” та інше, героїзація бойовиків — це все ідеологічна підготовка. Цей предмет — це бойова підготовка. Вони поєднують ідеологічний та військовий компоненти”, — повідомив гість ефіру.

Він наголосив, що це черговий злочин РФ.

“Юнармія” здасться квіточками з погляду втягування дітей у війну. І це величезний злочин, черговий злочин Російської Федерації проти громадян України”, — заявив Павло Лисянський.

Читайте також: Пропаганда війни серед школярів: тотальну мілітаризацію дітей у РФ і на окупованих територіях обговорили експерти

Нагадаємо, раніше директорка “Східної правозахисної групи” адвокатка Віра Ястребова пояснила в ефірі FREEДОМ: структура освіти окупантів влаштована таким чином, що мілітаризації піддаються діти, починаючи з початкової школи. Усі учні у початкових школах на окупованій території безпосередньо є учасниками військо-патріотичних таборів. І тут курс із мілітаризації включений до загального переліку предметів.

Прямий ефір