У порівнянні — як “Жигулі” і Tesla: українські танкісти поділилися враженнями про Leopard (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Українські танкісти відгукуються про свої нові машини Leopard (“Леопард”): “Швидкий і хитрий як кішка!”. Воїни 47-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) поділилися з журналістами телеканалу FREEДОМ враженнями про танк, наданий Україні європейськими союзниками.

За словами командира екіпажу танка з позивним “Фартовий”, переваги у цього танка є. Це: швидкість, влучність, маневреність.

Ці бійці ведуть наступ в одному з найгарячіших напрямків — на півдні, у Запорізькій області.

“Ми дякуємо нашим західним партнерам за те, що вони надають нам цю техніку. Хотілося б, щоб вони якомога більше нам допомагали. Ця машина озброєна двома кулеметами і гладкоствольною гарматою. Ця машина може бачити вночі, у неї є прилад нічного бачення, і вона бачить на 4 км, що дає можливість вести вогонь по противнику і показувати 100% результат”, — розповів командир екіпажу.

Машина сучасна. Старі радянські зразки чи навіть нові російські, за словами воїнів, і поруч із нею не стояли.

“Ми дуже задоволені цією машиною, бо ми раніше були на Т-64. Нас навчали місяць, і ми воювали на них. А потім пересіли на “Леопард”. Різниця — величезна. Головний плюс — виживання екіпажу. Я, коли виїжджаю, тепер більше спокійний за своє життя і життя екіпажу, своїх побратимів. Оптика — просто шикарна, на 4-5 км я бачу відмінно. Я можу побачити техніку, живу силу. Щодо стабілізації, це найчудовіше, що може бути. Ми можемо їхати на великій швидкості 50-60 км на годину по пересіченій місцевості, і я разом із цим можу вести ціль. Просто плавненько. Є відео в інтернеті, де німці на дуло ставлять келих із пивом. Це — правда, так воно і є”, — поділився навідник танка Владислав.

Українські захисники навчалися поводженню з “Леопардами” за кордоном у західних інструкторів.

“Це для нас — як “Жигулі” і “Тесла”, якщо порівнювати. Багато було в них думок, що ми не зможемо освоїти цю техніку. Вони були шоковані, запевняли, що ми молодці”, — сказав заряджаючий танка Юрій.

Танкісти працюють переважно вночі або на світанку. Стверджують, що найбільш ефективний цей танк саме в такий час. Тому й назвали його “Леопардом” — як швидкий нічний звір. Він допомагає українцям звільняти свою землю від російських загарбників.

Читайте також: Abrams, Challenger, Leopard, Bradley — вся техніка в комплексі дає ЗСУ якісну перевагу над армією Росії, — Гетьман

Як повідомлялося раніше, Німеччина пообіцяла передати Україні ракети TAURUS у разі, якщо США передадуть ATACMS. За словами авіаційного експерта, провідного наукового співробітника Державного музею авіації ім. О. К. Антонова Валерія Романенко, німецькі далекобійні ракети стануть вироком російській логістиці на фронтах в Україні.

Прямий ефір