У НБУ назвали пріоритети України у межах співпраці з МВФ

Фото Укрінформ

Національний банк України у межах співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) планує фокусуватися на важливих для країни напрямах.

Про це повідомляє UA з посиланням на сторінку у Facebook глави Нацбанку Кирила Шевченка.

У межах програми Stand-by Україна отримує другий транш від МВФ (699 млн доларів) та фактичну підтримку Міжнародним валютним фондом дій української влади та Національного банку, зокрема у напрямі забезпечення макроекономічної стабільності, реформування фінансової системи та впровадження структурних реформ.

Нацбанк планує:

  • посилити незалежність Національного банку шляхом подальшого вдосконалення системи корпоративного управління;
  • провести монетарну політику, спрямовану на повернення інфляції до мети 5%;
  • дотримуватись режиму плаваючого обмінного курсу;
  • продовжити поступову валютну лібералізацію;
  • зміцнити потужності банківського пруденційного нагляду для збереження високоліквідної та капіталізованої банківської системи.

“Ми продовжимо роботу над зниженням рівня непрацюючих кредитів у банківській системі та державних банках зокрема і реалізуємо ініціативи щодо запровадження нових вимог стосовно капіталу та ліквідності банків”, – заявив Шевченко.

Національний банк також братиме активну участь у роботі, спрямованій на повернення активів від колишніх власників та пов’язаних осіб збанкрутілих банків. Це важливо задля зменшення вартості банкрутств банків для платників податків.

Ще одним важливим напрямом роботи є посилення регулювання небанківського фінансового сектора.

“Для цього вже підготовлено нове законодавство про фінансові послуги та фінансові компанії (№5065), про кредитні спілки (№5125) та про страхування (№5315). Два перші законопроєкти вже пройшли перше читання у Верховній Раді, останній – минулого тижня був підтриманий у другому читанні. Ми також плануємо розширити охоплення централізованого кредитного реєстру на небанківські фінансові установи відповідно до закону про фінансові послуги”, – написав Шевченко.

Нагадаємо, МВФ завершив перший перегляд програми Stand by (SBA) та ухвалив рішення виділити для України другий транш у розмірі 699 млн доларів, а також продовжити дію програми до червня 2022 року.

Читайте також: Міністр фінансів України зустрівся з віцепрезидентом ЄБРР

Прямий ефір