У НАТО не уявляють безпеку Чорного моря без України та Грузії, – Кулеба

Фото з сайта khoda.gov.ua

Альянс не уявляє безпеку Чорного моря без України та Грузії. Більшість країн-членів НАТО підтримують майбутнє членство нашої країни в Альянсі.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба після віртуальної зустрічі міністрів закордонних справ країн-союзниць НАТО, пише Укрінформ.

“Зустріч показала, що Альянс не уявляє безпеку Чорного моря без України та Грузії. І це принципово важливо. Вона показала ще один момент – більшість учасників дискусії в той чи інший спосіб підтримують майбутнє членство України та Грузії в Альянсі”, – сказав глава МЗС.

Він назвав ключові “сигнали” України під час зустрічі.

“Наші ключові сигнали: Крим мілітаризується Росією — це неприпустимо, це створює загрозу для безпеки Чорноморського регіону, для шляхів у цьому регіоні. Потрібні колективні дії. Друге – Україна прагне глибшої взаємодії з Альянсом на всіх рівнях, зокрема ми хочемо бачити більше навчань НАТО на території України. Третє – членство України в НАТО є неминучим, тому ми вважаємо, що це буде вигідно для всіх і закликаємо перейти до наступного етапу – Плану дій щодо членства. Це не була дискусія, всі висловили власну позицію, виступили із заявами”, – розповів Кулеба.

Раніше повідомлялося, що Україна приєднається до зустрічі міністрів закордонних справ НАТО.

Нагадаємо, що Стефанішина назвала пріоритети щодо інтеграції України до НАТО.

Прямий ефір