У Маріуполі щодня фіксують до 15 заражених із симптомами холери чи дизентерії — мерія

Радник мера Маріуполя Петро Андрущенко в офіційному Telegram-каналі поінформував про ситуацію в окупованому місті на 17 червня. Він заявив, що у місті фіксують по 10-15 звернень із симптомами холери чи дизентерії щодня.

Джерела з оточення колаборантів повідомляють про щоденні звернення 10-15 осіб із симптомами холери або дизентерії (діарея, блювання, головний біль). Реагентів для тестування немає – все вивезено окупантами. Антибіотиків – ніемає. Людей просто відправляють додому”, – зазначив він.

Також, за словами Андрющенка, росіяни обмежили спілкування з маріупольцями у лікарнях. У лікарні №2, де на стаціонарі перебувають військові РФ, із 15 червня вони не відвідують спільну їдальню.

Крім того, 16 червня у Лівобережному районі зафіксували пересування кортежу Міжнародного Червоного Хреста, який привіз чотири фури гуманітарної допомоги. “Сподіваємось, що через відкритий доступ МКК втрутиться у ситуацію. Самі окупанти нічого не роблять. Навіть не запроваджено заборону на продаж живої риби, а це один із найбільших ризиків захворювання”.

Як повідомив Андрющенко, інсулін для хворих на цукровий діабет низької якості, і його недостатньо. “Джерела говорять про раптове збільшення кількості операцій з ампутації кінцівок у хворих на цукровий діабет за останній тиждень. Щодня близько двох операцій”.

Також не вирішується проблема з питною водою. Воду постачають річками по вулицях. “Джерела повідомляють, що насправді тиск у 4 рази менший від мінімально необхідного. Якщо під’єднають усі райони міста (навіть без урахування пробоїв), де-факто вода зникне навіть там, де є зараз”.

Щодо газопостачання, то в частині Лівобережного району міста Маріуполя, що близько до села Виноградного, із газових труб тече вода.

Це, за словами радника мера, ознака тестування газової системи перед газопостачанням з боку Новоазовська. “У разі запуску такого “експерименту” із пошкодженнями магістральних труб – це вибухонебезпека для всього міста. Однак це не зупиняє окупантів”.

Також радник мера повідомив, що невдовзі після анонсу окупаційної влади щодо скасування гуманітарної допомоги для працездатних маріупольців, зокрема їжі, люди, залякані цим, масово йдуть на роботу. Прибирають вулиці, але уникають розбору завалів.

Читайте також:

Кількість загиблих та поранених внаслідок удару по Миколаєву зросла — репортаж з місця подій

У Європі не залишилося країни, яка не постраждала б від російської “антиєвропейської” політики — Зеленський

У Брюсселі відбудеться засідання Єврокомісії, на якому буде ухвалено рішення щодо кандидатства України в ЄС

Зеленський: Європейські лідери бачать закінчення війни таким, яким його бачить український народ

Прямий ефір