У Європі не залишилося країни, яка не постраждала б від російської “антиєвропейської” політики — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський виступив із промовою на форумі “Преспанський діалог”, що відбувається у Північній Македонії. Він закликав країни до повної торгової та енергетичної ізоляції Росії у відповідь на її “антиєвропейську” політику. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Всі ми зіткнулися з небаченою енергетичною кризою. Росії вдалося зробити ю залежними від себе різні країни Європи. І тепер, коли Росія вирішила воювати проти європейських народів, вона використала цей ланцюжок . Спеціально спровокувала надвисокі ціни на газ. Спеціально обмежила постачання газу, шантажуючи і окремі країни, і Європу загалом”.

Зеленський закликав “звільнити Європу від ланцюгів залежності, які російська держава створює протягом десятиліть. Ось чому потрібні санкції проти Росії. Щоб вони назавжди запам’ятали ціну, зокрема й за антиєвропейську політику”.

За його словами, російська блокада українських портів та удари по українській агропромисловій інфраструктурі призводять до появи дефіциту на важливих сегментах світового ринку продовольства.

Росія знала, куди бити, щоб створити цю кризу, і вона свідомо продовжує цю війну проти нашої держави і відмовляється зробити Чорне море безпечним для судноплавства“, – заявив Зеленський.

У свою чергу, продовольча криза, створена Російською Федерацією, провокує не лише зростання цін на базові продукти харчування, а й нову міграційну кризу.

Той, хто створює штучний голод, має стати вигнанцем і зазнати значних збитків”.

За словами Зеленського, тиск РФ на газовий ринок призводить до того, що інфляційні процеси значно пришвидшилися.

Потрібна повна енергетична незалежність Європи. Потрібно розірвати будь-які зв’язки з Росією, які вона використовує, щоб заробляти на Європі й водночас здійснювати антиєвропейську політику. Не може бути ніякої торгівлі з Росією, не можна давати гроші тому, хто хоче вашого знищення”.

Крім того, президент зазначив, що у перші місяці 2022 року російський бюджет на пропаганду було збільшено втричі.

Росія чи не найбільше у світі вкладається у пропаганду, не тільки для внутрішньої аудиторії. Щоб обманювати зовнішню аудиторію і розпалювати ворожнечу, Росія витрачає мільярди доларів щороку. Цей інструмент Росії має лише одне завдання — робити гірше. Робити гірше вам”.

На сьогодні в Європі не залишилося жодної країни, яка не постраждала би хоча б від одного із проявів російської антиєвропейської політики“, – заявив він.

Читайте також:

У Брюсселі відбудеться засідання Єврокомісії, на якому буде ухвалено рішення щодо кандидатства України в ЄС

Зеленський: Європейські лідери бачать закінчення війни таким, яким його бачить український народ

Азія, Африка та Латинська Америка — як країни трьох континентів ставляться до війни Росії в Україні

Штрафи, арешти, психіатричні експертизи: як у РФ переслідують незгодних із політикою влади

Прямий ефір