Зеленський: Європейські лідери бачать закінчення війни таким, яким його бачить український народ

Україна відчула підтримку одразу чотирьох потужних європейських держав, зокрема підтримку нашого руху до Європейського Союзу, заявив президент України Володимир Зеленський.

“Румунія, Франція, Німеччина, Італія з нами. Всі четверо лідерів підтримують кандидатство в ЄС для України. Звичайно, мають бути виконані всі відповідні процедури, мають долучатися усі країни ЄС. Але на нашій зустрічі було зроблено великий крок уперед”, – сказав він увечері 16 червня у традиційному відеозверненні.

“Для мене було важливо почути від лідерів іншу фундаментальну річ – вони погоджуються з тим, що закінчення війни та мир для України мають бути саме такими, якими їх бачить наш народ”, – наголосив Зеленський.

За його словами, “усі лідери розуміють, чому зараз не відбуваються переговори щодо закінчення війни. Виключно через позицію Росії, яка намагається тільки залякувати всіх у Європі та продовжувати руйнацію нашої держави”.

“Агрессор повинен визначитися для себе, передусім, що війну треба завершувати. Ми боротимемося, доки не гарантуємо нашій державі повну безпеку та територіальну цілісність”, – наголосив президент.

Нагадаємо, президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі та президент Румунії Клаус Йоханніс у четвер, 16 червня, відвідали Україну. В рамках візиту вони побували у Бородянці Київської області, яка серед населених пунктів, що найбільше постраждали від окупації військами країни-агресора РФ. Потім європейські лідери зустрілися із президентом України Володимиром Зеленським у Києві.

Україні нададуть більше зброї. З такою заявою виступив глава Пентагону Ллойд Остін після зустрічі міністрів оборони країн-членів, а також партнерів НАТО у Брюсселі (Бельгія). До нового пакету допомоги увійде далекобійна артилерія, боєприпаси до неї, гелікоптери та протикорабельні ракети.

Прямий ефір