У Криму окупанти “націоналізували” понад 50 об’єктів — це робиться для утримання температури ненависті до України, — Чубаров

Рефат Чубаров. Фото: Facebook

Російські окупанти в Криму кілька разів на рік поповнюють список об’єктів, які підлягають “націоналізації”. Це робиться для утримання певної температури ненависті до України, адже майно належить юрособам та українським громадянам. Про це сьогодні, 26 травня, розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в ефірі телеканалу FREEДОМ.

За його словами, нещодавно російські окупанти внесли до списку 57 нових об’єктів, зокрема будівлю Меджлісу кримськотатарського народу.

“В окупованому Криму є перелік майна іноземних громадян і держав, які вчиняють щодо Росії нібито недружні дії, і це майно підлягає “націоналізації”. До списку регулярно, десь один-два рази на рік, вносять різні об’єкти. Чому вони розтягують це “задоволення” — важко сказати. Але факт залишається фактом. У лютому минулого року вони внесли до цього списку 147 об’єктів, у лютому цього року — понад 600 об’єктів. Тепер вони додали ще 57 нових об’єктів, зокрема й будівлю Меджлісу кримськотатарського народу”, — розповів Чубаров.

Так російські окупанти демонструють рішучість карати ворогів Росії, вважає спікер. 

“На мій погляд, це просто підтримання російськими окупантами та їхніми прислужниками в Криму певної температури ненависті до України загалом, оскільки все стосується майна юридичних осіб і громадян України. Це своєрідні спроби рішучості постійно карати ворогів Росії. Хай там як, всі ці дії юридично нікчемні”, — зазначив глава Меджлісу кримськотатарського народу. 

Він нагадав, що всі ці об’єкти, зокрема й будівля Меджлісу, повністю під контролем російської окупаційної влади ще з 2014 року. 

Щодо будівлі Меджлісу Чубаров поділився, що її “влада” в Криму заарештувала під приводом нібито порушень під час ремонту.  

“Тут взагалі дивовижні речі. Коли цю будівлю було заарештовано для того, щоб її, вибачте, використаю цей термін, віджати, вони спробували звинуватити благодійну організацію фонд “Крим” у тому, що вони порушили якісь нібито норми під час ремонту. І максимально намагалися змусити благодійну організацію поступитися. Зокрема, пропонували й викуп цієї будівлі. Але, зрозуміло, організація на це не погодилася”, — зазначив гість ефіру.

За словами Чубарова, наразі позов цієї організації до окупаційної адміністрації Криму перебуває в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). 

“Позов прийнято, а тим часом будівля руйнується, у ній оселилися бомжі. І, до речі, позавчора (24 травня, — ред.), коли ухвалювали рішення про “націоналізацію” цієї будівлі, зранку Крим прокинувся під масовану демонстрацію роликів, як у будівлі Меджлісу живуть безхатченки, і тому будівлю треба швидше взяти під контроль “уряду”, — доповнив Чубаров.

Читайте також: Що чекає на кримчан після звільнення півострова — думка чиновників і правозахисників

Прямий ефір