Пакет військової допомоги від США: що до нього може увійти, розповів Снєгирьов

Американські комплекси ATACMS-ракети з дальністю ураження до 300 км. Фото: forbes.ua

США зараз нічого не заважає передати Україні ракети великої дальності ATACMS, засоби РЕБ і системи ППО. Про це сьогодні, 22 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов, коментуючи голосування в США про надання військової допомоги Україні.

Він переконаний, що у президента США Джо Байдена фактично немає підстав, щоб відмовити Україні у включенні до пакету військової допомоги тактичних ракет ATACMS збільшеного радіусу дії (до 310 км).

“Що таке 300 кілометрів? Це фактично всі окуповані території України, включно з територією тимчасово окупованого Криму. Тобто Збройні сили України зможуть тримати під вогневим контролем тилову логістику окупаційних військ. Наскільки успішно ми зможемо тримати? Ми побачили по вчорашніх ударах по Севастополю і, відповідно, інших центрах зосередження живої сили та техніки окупантів на захоплених українських територіях”, — сказав військово-політичний аналітик.

Він не виключає, що пакет військової допомоги від США міститиме системи ППО або ракети до них. Снєгирьов нагадав, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг раніше заявив, що у НАТО є в розпорядженні установки Patriot (“Петріот”), щоб передати їх Україні. Оскільки саме США є країною-виробником цієї системи ППО, то передача Patriot можлива тільки за згодою Сполучених Штатів. На думку аналітика, ухвалене США рішення про допомогу Україні свідчить, що проблеми з цим не буде.

Крім того, Снєгирьов вважає, що в пакеті військово-технічної допомоги можуть бути артилерійські снаряди калібром 155 міліметрів, про різке збільшення виробництва яких раніше заявляли в США.

“Саме артилерійські снаряди зараз вкрай необхідні Збройним силам України. За словами президента України, відповідно, головкому Сирського, коефіцієнт вогневого ураження, на жаль, на користь окупантів. Саме це дозволяє окупантам досягати певних тактичних успіхів на українсько-російському фронті. Тому зміна цього коефіцієнта знизить можливість подальшого просування російських окупантів углиб української території”, — сказав він.

Аналітик не виключає, що може йтися й про надання засобів радіоелектронної боротьби, які вкрай необхідні Силам оборони України для придушення ворожих безпілотних літальних апаратів.

“Плюс важка бронетехніка. Тобто весь той спектр озброєнь, який вкрай необхідний Збройним силам України. Наразі, я ще раз наголошую, за словами міністра оборони Сполучених Штатів Остіна, цей пакет військово-технічної допомоги Україні є інвестицією в безпеку самих Сполучених Штатів. А це показово. Це зміна не тільки тактики, але, відповідно, й риторики… Сполучені Штати дають чіткий воєнно-політичний сигнал Російській Федерації про те, що вони прекрасно розуміють подальший характер розвитку подій на лінії фронту. А це саме перемога Збройних сил України”, — наголосив Снєгирьов.

Читайте також: Допомога для України: як на рішення Палати представників США відреагували у ЄС та НАТО (ВІДЕО)

Нагадаємо, 20 квітня Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроєкт про фінансування допомоги Україні. Йдеться про суму майже 61 млрд доларів. Розгляд цього питання блокували представники Республіканської партії, починаючи з жовтня 2023 року.

Прямий ефір