У Кремлі з’явилося розуміння небезпеки приватних військових компаній — їхніх учасників утилізуватимуть на фронті, — Мусієнко

Ілюстративне фото: varta1.com.ua

Росія, намагаючись обійти санкції Заходу, шукає постачання озброєння не для російської армії, а для приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер”, і оголошенням нових санкцій проти цієї організації США зупиняє ці спроби. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Росія намагалася отримати озброєння з різних країн світу. Передовсім це Іран, Північна Корея. Вони шукали в інших країнах Азії, навіть в Індії. І шукали вони все це, пропонуючи підписати контракти не з Російською державою, а з приватною військовою компанією “Вагнер”. І таким чином країни могли спробувати пояснити, що, мовляв, дивіться, ми ж нібито не постачаємо саме Росії, а приватній військовій компанії або приватній юридичній особі, яка виконує ті чи інші функції. І щоб закрити цю лавочку, щоб не було можливості прикриватися для обходу санкцій поставками саме приватним компаніям, а не просто Росії, ось і зроблено крок з боку США. Щоб продемонструвати, що всі поставки, які можуть здійснити будь-яка держава, будь-який уряд для Росії, прикриваючись “Вагнером”, вважатимуться поставками фактично злочинцям із відповідними висновками, санкціями тощо”, — пояснив Мусієнко.

Експерт також припускає, що це важливий крок для перегляду процедури щодо внесення Росії до списку держав — спонсорів тероризму, до відповідного списку США.

Мусієнко наголосив, що ПВК “Вагнер” і подібні до неї воюють терористичними методами. І Росія як держава в їхній особі заохочує бандитизм і тероризм.

“Це фактично злочинна організація, яка воює терористичними методами, які набирають до своїх лав, зокрема, “зеків” різних мастей і бере людей із в’язниць, пропонуючи їм фактично в разі, якщо вони виживуть, тому що дуже багато гинуть, чистий паспорт. Пригожин говорив, що вони отримають нібито чисту репутацію. І ось це все, скажімо так, заохочення криміналітету, бандитизму, тероризму, яке відбувається фактично під прикриттям того, що називається Російською державою, і що загрожує і самій Росії, і жителям Росії, й загрожує всьому світу, необхідно з цим боротися. І це один із елементів ось такої боротьби з боку США”, — сказав експерт.

Він звернув увагу на те, що приватна військова компанія “Вагнер”, за різними оцінками, може мати у своєму розпорядженні приблизно 50 тис. особового складу. Це, за його словами, практично особовий склад армії однієї з невеликих європейських країн на сьогодні. І в Кремлі вже починають розуміти загрози цього явища.

“У Кремлі з’явилося розуміння загроз, які можуть йти від цих організацій, які сам же Кремль і озброїв, яких він заохочує. Вони тепер почали побоюватися. Я думаю, що будуть кидати їх на найгарячіший напрямок на фронті, навіть попереду мобілізованих, для того, щоб, вибачте, але з погляду, як вони вважають, їх фактично утилізувати. Щоб позбутися неугодних і як потенційної загрози”, — вважає Мусієнко.

Експерт не виключає, що всередині Росії відбувається справжня боротьба між урядом, регулярною армією і людьми Пригожина.

“Зараз російське керівництво намагається, звісно, присадити Пригожина, тому що він собі дуже багато дозволяє. Самі породили цього монстра, а тепер намагаються з цим монстром боротися. Я думаю, що зараз там така, знаєте, всередині неабияка боротьба і конкуренція може початися між російським урядом, регулярними силами, “пригожинцями”, іншими підрозділами, які є, та їхніми польовими командирами також”, — зазначив Мусієнко.

Читайте також: Це перший крок до визнання Росії терористичною державою, — Юсов про санкції США проти ПВК “Вагнер”

Нагадаємо, влада США визнала приватну військову компанію (ПВК) “Вагнер” транснаціональною злочинною організацією. У зв’язку з цим Міністерство фінансів Сполучених Штатів, за словами координатора зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джона Кірбі, вже найближчим часом запровадить проти ПВК і афілійованих із нею груп у всьому світі додаткові санкції.

Прямий ефір