Це перший крок до визнання Росії терористичною державою, — Юсов про санкції США проти ПВК “Вагнер”

Ілюстративне фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Визнання приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” транснаціональною злочинною організацією свідчить про те, що її дії та розгортання нових сил будуть припинятися Заходом. Можливості, постачання озброєння, дії угруповання будуть обмежені. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 22 січня, сказав представник пресслужби Головного управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) України Андрій Юсов.

“Це не тільки сигнал для України. Це конкретні інструменти, які обмежать можливість дії та розгортання злочинної організації “Вагнер”. Так званої приватної компанії, хоча, насправді, звичайно, не приватна вона. Санкції обмежать дію можливостей і фінансування, і постачання озброєння, і, зокрема, іншу злочинну діяльність. Оскільки ПВК “Вагнер” — це не тільки бойовики і воєнні злочинці, це ще й величезний тіньовий бізнес у різних сферах і на різних континентах”, — зазначив представник ГУР МО.

Це рішення — перший крок до визнання Росії терористичною державою, вважає він.

“Це символ того, що весь путінський злочинний режим — це, дійсно, злочинці. І визнання злочинною організації ПВК “Вагнер” — це перший крок до визнання злочинного режиму Путіна взагалі у світі. І далі — визнання цих злочинців, безумовно, терористами і притягнення до відповідальності на міжнародному рівні”, — акцентував Юсов.

Безпосередньо на території Росії поки що на діяльності “вагнерівців” санкції не позначаться. Пригожин і далі буде їх відправляти на війну, але в перспективі це дуже важливий крок, вважає представник розвідки.

“На території Російської Федерації Пригожин і далі буде рекрутувати “гарматне м’ясо” у в’язницях, або десь ще. Тому на території самої РФ поки безпосередньо вони не відчують цього визнання. Але, тим не менш, якщо ми говоримо про перспективу режиму Путіна, діяльності цих так званих ПВК і притягнення до відповідальності, звичайно, це дуже важливо і для України, і для справедливості, для всього світу”, — резюмував Юсов.

Читайте також: “1:0 на користь армійського керівництва”: у якому випадку можуть ліквідувати Пригожина, пояснив Тизенгаузен

Прямий ефір