У деокупованій Херсонській області затримують переодягнених у цивільних російських окупантів та випущених ув’язнених, — Гуменюк

Наталія Гуменюк. Скриншот: youtube.com/Media Center Ukraine

Українські спецпідрозділи затримують у деокупованих населених пунктах Херсонської області російських окупантів, переодягнених у цивільний одяг. Про це сьогодні, 16 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь” Наталія Гуменюк.

“На цей час у нас є інформація про те, що затримують тих, хто є так званими “ополченцями”, яких “Л/ДНР” направляла на територію Південного фронту для поповнення рядів окупаційних військ. Також є затримання переодягнених в цивільних представників регулярних російських військ. Усі вони переходять до обмінного фонду, але спочатку відбуваються фільтраційні заходи”, — сказала вона.

Гуменюк додала, що частина російських окупантів просто не встигла евакуюватися перед тим, як армія РФ здійснила підрив мостів і переправ, які були ними налагоджені.

“Крім того, не всі підрозділи на момент початку цього великого пересування на лівий берег були морально стійкі, і серед них були ті, хто вже шукав шляхи переходу в обмінний фонд. Ось таким чином знайшли”, — зазначила вона.

Щодо ув’язнених, яких російські окупанти випустили з Херсонського слідчого ізолятора, то зараз ведеться ретельна робота щодо їхнього повернення до місць відбування покарання.

“Робота дуже ретельна проведена. І практично всіх, хто був випущений таким чином на свободу, встановлені особи та місце перебування. І зараз ведеться робота щодо повернення цих злочинців на місце. Тобто у більшості з них там довічні терміни, тому вони повинні перебувати в місцях ув’язнення. І роботу спецпідрозділів спрямовано саме на це — повернути цю категорію на своє законне місце”, — повідомила Гуменюк.

Наразі російська окупаційна армія здійснює обстріли біля Антонівського мосту, щоб не допустити проведення відновлювальних робіт. На лівому березі Дніпра військові РФ створили кілька рубежів оборони, заміновано смугу безпосередньо від води.

“І також ворог, розуміючи, що отримує від нас удари у відповідь, намагається розташувати свої підрозділи багатоетапно, щоб вони не були одночасно вражені вогнем нашої зброї, і тому переміщаються вглиб, намагаючись спорудити й там межі оборони. Ось ті самі 15-20 кілометрів і направлення у бік Криму. І, за повідомленнями Генерального штабу, вони відходять у цьому напрямку”, — зазначила Гуменюк.

Читайте також: Розмінування, загроза обстрілів, робота гуманітарних штабів — про ситуацію на Херсонщині розповіла Гуменюк

Прямий ефір