Кількість російських військових у Білорусі зараз значно зменшилася. Про це сьогодні, 28 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий і громадський діяч, генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун.
Він зазначив, що за інформацією українських військових і прикордонників, кількість представників збройних сил РФ, які перебувають у Білорусі, наразі не перевищує 7 тисяч.
“Переважно це ті, які продовжують проходити первинну підготовку, перепідготовку. Вони беруть участь у постійних навчаннях спільно з білорусами. Вони забезпечують функціонування тих підрозділів збройних сил Російської Федерації, які розгорнуті на території Білорусії. Що стосується білоруської армії, вони теж у постійному бойовому чергуванні. Залишаються на постійному чергуванні їхні батальйонні тактичні групи, десь близько 4,5 тисячі осіб, які постійно переміщуються вздовж нашого кордону. Але суттєвих якихось небезпек поки що в Білорусії не спостерігається”, — сказав Ягун.
Він наголосив, що Україні все одно доводиться уважно відстежувати зміни на цьому напрямку і тримати там значний контингент, який забезпечує прикриття кордону.
Що ж стосується заяв про розміщення Росією тактичного ядерного озброєння на території Білорусі, то Ягун назвав їх “пострілом у ногу білоруському диктатору”.
“Він (самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, — ред.) вкотре підтвердив, що він є фактично заручником РФ, і його статус як правителя держави дедалі більше зменшується, бо бути керівником держави, на території якої буде розміщена ядерна зброя, до якої ти не маєш жодного стосунку, не можеш нею навіть скористатися… Це все перебуває під контролем Росії”, — сказав Ягун.
Експерт також зазначив, що в разі використання цієї зброї з території Білорусі превентивний удар теж буде завдано по цій країні.
Він нагадав, що останню тактичну ядерну зброю з Білорусі було вивезено 1996 року, що схвалювалося всіма верствами суспільства.
Читайте також: “Беларускі Гаюн” та диверсії партизанів: білоруси продовжують опір режиму Лукашенка, — Можейко













