У Бахмуті Сили оборони України контролюють основні висоти — розбір військово-політичного оглядача

Українські захисники на Бахмутському напрямку. Facebook/93-тя ОМБр Холодний Яр

Висоти завжди дозволяють ефективніше вести артилерійський вогонь. У північно-західному секторі Бахмута (Донецька область) під контролем української армії перебувають висоти в районі Берховського водосховища. У цьому місці найвищий рівень височини порівняно з усією іншою частиною Бахмута. Це дає змогу тримати під вогневим контролем північний сектор міста. Про це сьогодні, 27 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, Бахмут по суті є низиною, зокрема її східна частина.

“Той, хто контролює західну частину міста, той контролює і саму низину і використовує по ній артилерію. Аналогічно і південно-західний сектор у напрямку від Іванівського і Кліщіївки через Ступочки і канал Кліщіївки — це висоти, які є панівними. Контроль над цими висотами перейшов до Сил оборони України буквально півтора-два тижні тому, коли почався процес відтіснення флангів російських окупантів”, — зауважив військово-політичний оглядач.

Він звернув увагу, що сьогодні й південний сектор перебуває під вогневим впливом ЗСУ.

“З іншого боку росіяни зараз не можуть використовувати ці висоти, тому ефективність їхньої артилерії знижена”, — заявив Коваленко.

Він додав, що зараз у Бахмуті тривають артилерійські дуелі, певна перевага в цих дуелях — у Сил оборони України.

Читайте також: ПВК “Вагнер” спішно залишає позиції в Бахмуті перед контрнаступом ЗСУ, — політексперт

Нагадаємо, підрозділи ПВК “Вагнер” у місті Бахмут Донецької області замінені на регулярні частини збройних сил РФ.

Раніше повідомлялося, що в Україну повернулися 106 військовополонених, які брали участь у боях за Бахмут.

Читайте також: “Команду “В бій!” давали 30 разів на добу”: українські штурмовики метр за метром вибивають росіян з флангу під Бахмутом (ВІДЕО)

Прямий ефір