“Ми добре просунулися, якщо чесно” — ситуація на флангах біля Бахмута в репортажі FREEДОМ (ВІДЕО)

Скриншот: uatv.ua

Підрозділи ПВК “Вагнер” у місті Бахмут Донецької області замінено на регулярні частини збройних сил РФ. Про це заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. Вона наголосила, що Збройні сили України контролюють околиці міста у південно-західній частині в районі “Літака” — зруйнованого пам’ятника. Працюють ЗСУ й на флангах міста-фортеці. Серед тих, хто їх тримає, — бійці 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, повідомляє FREEДОМ.

Вміння десантники відточують і на полігоні. Займають позиції. Одні штурмовики б’ють по мішені з кулемета “Утьос”, встановленого на бронеавтомобілі “Козак-5”, інші надягають кікімори й беруть снайперські гвинтівки.

“Є час, коли навчатись, є час, коли необхідно працювати. Тим паче перевіряти справність зброї: чи все в нас гаразд. Користь цих навчань: до нас постійно прибувають нові люди. Збільшується штат нашої аеромобільної роти, і необхідно пройти бойове злагодження: побачити, що кожна людина вміє, що кожна людина знає, чого їх навчили, перевірити їхню фізичну підготовку. Деякі люди старшого віку, хоча ми — аеромобільний батальйон, і завжди у нас — молоді. Але старші люди вже мають певний досвід”, — коментує військовослужбовець 80-ї ОДШБ Збройних сил України Олег.

Ця бригада вже показала себе у боях. Її бійці штурмують фланги на околицях Бахмута.

“Тримаємо трасу постачання Бахмута. На всій ділянці дороги ми непогано відбили їх. Вигнали з посадки, де вони перебували. Зараз повністю утримуємо під контролем цю посадку та готуємося до наступного удару по них. Якщо ви бачили, Пригожин у своїх репортажах дуже плакався, що його бійці втекли з цієї посадки, це саме з нашої посадки вони й бігли. Вони не витримали тиску нашої артилерії, й було приємно побачити, як їм неприємно було”, — продовжує військовослужбовець 80-ї ОДШБ ЗСУ Олег.

Олег також розповів про випадок, який трапився днями, коли українським армійцям вдалося взяти військовополонених.

“Востаннє потрапили полонені “ЛНРівці”. Також мобілізовані. Як вони сказали: їх незаконно взяли у незаконні військові формування. Хотіли жити, чудово розмовляють українською мовою, чудово. Але видно, що зовсім інші вже. І що далі, то гірший контингент прибуває туди”, — констатує Олег.

Полігон — це можливість швидко навчитися та перейняти досвід у побратимів. Наприклад, військовослужбовець Ігор ще не брав участі у серйозних бойових діях, тим більше на Бахмутському напрямку. Хлопець тренується: на полігоні цілиться в мішень, яка розташована на відстані 500 м. Йде вже третій місяць, як він мобілізувався.

Ще на полігоні кожен може спробувати попрацювати на новому озброєнні.

“Треба звикнути до гвинтівки. Автомат — це така справа: для ураження піхоти хіба. Гвинтівка — точніша. Потрібно більше знань та навичок”, — коментує військовослужбовець 80-ї ОДШБ Дмитро.

Тим часом бійці бригади, які повернулися зі штурмових дій, привезли з собою техніку та нові успіхи: відкинули противника ще далі з флангів Бахмута, тепер займатимуть нові позиції.

“Повернулися з-під Бахмута. Наші там вдало провели штурмові події. Я — командир гранатометного відділення. Ми свою піхоту прикриваємо, вражаємо цілі та відпрацьовуємо на “відмінно”. Ми дивимося трансляції та працюємо по “пташці”: нас коригує безпілотник. Ми добре просунулися, якщо чесно. Наші просунулися, тому необхідно змінювати позицію, облаштовувати новий бліндаж, щоб ми були у безпеці”, — говорить військовослужбовець 80-ї ОДШБ Іван.

Але це ще не привід для великої радості, адже проти українських військовослужбовців воює серйозний противник.

“Стало більше ворожої артилерії. Найлегше, що в нас прилітає, — 120 мм міна. Працюють САУшки, танки. 80-й калібр по нас не працює. Дуже багато “Градів” працює, ворожа артилерія”, — розповідає Іван.

Йому — 23 роки, на війні вже рік. Іван повернувся із Чехії, де був на заробітках, щоб захищати свою країну. Таких людей сьогодні у лавах ЗСУ дедалі більше. Чоловіки повертаються до України, щоб відстоювати свій дім, свою рідну землю.

Читайте також: “Вагнерівці” залишають Бахмут — виводити там уже практично нікого, — Снєгирьов

Нагадаємо, Генеральний штаб ЗСУ сьогодні, 27 травня, в ранковому зведенні повідомив, що противник продовжує зосереджувати основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямах. Минулої доби на них загалом сталося 25 бойових зіткнень.

Читайте також: “Команду “В бій!” давали 30 разів на добу”: українські штурмовики метр за метром вибивають росіян із флангу під Бахмутом (ВІДЕО)

Прямий ефір