Україна повернула з російського полону 106 захисників Бахмута

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

В Україну повернулися 106 військовополонених, які брали участь у боях за Бахмут (Донецька область). 8 офіцерів та 98 солдатів і сержантів. Це є абсолютною заслугою української дипломатії та результатом кропіткої роботи перемовників. Про це сьогодні, 26 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий оглядач, колишній речник Збройних сил України (ЗСУ) Владислав Селезньов.

Експерт окремо виділив важливу роль керівника Офісу президента Андрія Єрмака у переговорному процесі щодо передачі українських воїнів, які опинилися у полоні Російської Федерації.

“Андрій Єрмак залучений у багато питань, пов’язаних із зовнішньою і внутрішньою політикою України. Він глибоко занурений у питання організації санкційного тиску на Російську Федерацію. Але найбільш чутливою і вкрай важливою є його участь у процесі повернення українських полонених з російських катівень. Цей фактор є ключовим. Зосереджені на цьому процесі найкращі сили й засоби з боку України”, — зазначив він.

Умови утримання українських військовослужбовців у російському полоні не відповідають стандартам і нормам, прийнятим у цивілізованому світі.

“Повернення кожного українського військовослужбовця є пріоритетною метою, успіхом української дипломатії та перемовників. Усіх українських військовослужбовців, цивільних осіб, необхідно терміново повертати з російських катівень. Тому що ті умови, в яких вони перебувають, не мають жодного відношення до норм і правил, які прийняті в цивілізованих суспільствах”, — розповів Селезньов.

Російська Федерація — опонент, з яким дуже складно вести будь-які переговори.

“Можна лише тільки вітати успіхи в переговорному процесі з украй складним противником. Адже Російська Федерація абсолютно не договороздатна”, — резюмував експерт.

Читайте також: “Буде ще гірше”: до російських військових звернувся Буданов

Прямий ефір