У 2022 році інфляція сповільниться до 5%, – НБУ

Фото Укрінформ

Національний банк України прогнозує інфляцію у вересні-жовтні 2021 року на рівні 10-11% із подальшим зниженням нижче ніж 10%.

Про це повідомляє UA посиланням на сайт НБУ.

“За очікуваннями Національного банку, протягом вересня-жовтня інфляція залишатиметься в діапазоні 10–11%, а в останні місяці року сповільниться нижче 10%“, – йдеться в повідомленні НБУ.

На 2022 рік НБУ прогнозує зниження темпів інфляції до 5%. Сповільненню інфляції сприятимуть такі фактори, як вичерпання ефектів низької бази порівняння минулого року, корекція світових цін на сировинні товари та надходження нового більшого врожаю сільськогосподарських культур. Стримуючий влив на цінову динаміку також матиме посилення монетарної політики Національного банку.

Основним припущенням, яке правління брало до уваги, залишається продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом. В повідомленні йдеться про те, що отримання Україною $2,7 млрд  в межах розподілу спеціальних прав запозичень МВФ спростило фінансування бюджетних потреб у короткостроковій перспективі, зокрема виплат за зовнішніми зобов’язаннями. Водночас продовження співпраці з МВФ за чинною програмою stand-by є необхідним для підтримки макрофінансової стабільності в наступні роки.

Нагадаємо, згідно з прогнозом ЄБРР, ВВП України зростатиме на 3,5% щорічно у 2021 та 2022 роках.

Читайте також: НБУ зберіг облікову ставку на рівні 7,5%

Прямий ефір