ЄБРР прогнозує, що ВВП України зростатиме на 3,5% два роки поспіль

Фото з сайта biz.censor.net.ua

Економіка України повернеться до зростання у 2021 році.

Такий прогноз зробив Європейський банк реконструкції та розвитку в опублікованому новому Звіті про регіональні економічні перспективи, йдеться на сайті ЄБРР.

Очікується, що ВВП країни зростатиме на 3,5% щорічно у 2021 та 2022 роках. Основні ризики для реалізації цього прогнозу пов’язуються з повільним темпом реформ і вакцинації.

Як зазначається, зниження іноземного попиту в поєднанні з впливом на внутрішній попит неодноразових нокдаунів обумовили падіння ВВП на 4% у 2020 році. Покращене макрофінансове управління виявилося дуже корисним у кризу та допомогло країні зберегти макроекономічну стабільність.

“Хоча у першому кварталі 2021 року в економіці відбулося падіння на 2,2% порівняно з минулим роком через продовження локдауну, є ознаки поступового повернення до зростання у другому кварталі завдяки підвищенню цін на товарно-сировинну продукцію”, – сказав провідний регіональний економіст ЄБРР Дімітар Богов.

В Україні обсяг промислового виробництва в січні-квітні збільшився на 1,5% порівняно з минулим роком, тоді як обсяги експорту та імпорту зросли у першому кварталі відповідно на 12% та 11%. Перекази коштів зросли в період з січня по квітень 2021 року на 7% в порівняння з минулим. Інфляція прискорилася у 2021 році на тлі зростання світових цін на харчову продукцію та сягнула 9,5% у травні 2021 року, у зв’язку з чим Національний банк двічі піднімав облікову ставку.

Читайте також: Уряд сподівається на транш МВФ, але без нього потрясінь не буде, – Любченко

Раніше повідомлялося, що міжнародні резерви України в червні зросли до $28,4 млрд.

Прямий ефір