НБУ зберіг облікову ставку на рівні 7,5%

Фото UATV

Правління Національного банку України вирішило зберегти облікову ставку на рівні 7,5% річних. Водночас регулятор починає поступове згортання антикризових монетарних інструментів, що посилить ефект попередніх підвищень облікової ставки та сприятиме сповільненню інфляції.

Про це пише UA із посиланням на сайт НБУ.

За даними Нацбанку, в травні зростання споживчих цін сягнуло 9,5% у річному вимірі.

“Прискорення цінової динаміки пов’язано насамперед із тенденціями на світових товарних ринках, зокрема з подорожчанням природного газу та соняшникової олії. Значний внесок мала також низька база порівняння минулого року”, – йдеться в повідомленні.

Базова інфляція, як зазначають в НБУ, у травні також прискорилася до 6,9% р/р насамперед через подорожчання соняшникової олії та продуктів харчування, складовою виробництва яких є олія. Проте ознаки посилення фундаментального інфляційного тиску понад прогноз зараз не спостерігаються.  

У Нацбанку наголошують, що ключовим ризиком, як і раніше, залишається поширення пандемії COVID-19.

“Національний банк України надалі готовий підвищувати облікову ставку, якщо суттєвіше посилення фундаментального інфляційного тиску та погіршення очікувань становитимуть загрозу для досягнення інфляційної цілі 5% у 2022 році”, – додали у НБУ.

Раніше НБУ дозволив відкривати рахунки в банках за документами в “Дії”.

Читайте також: Не можна торгувати реформами за гроші, – президент про МВФ

Прямий ефір