Туреччина оприлюднила свої вимоги щодо членства Фінляндії та Швеції в НАТО

Уряд Туреччини опублікував комюніке зі списком вимог до Фінляндії та Швеції, у разі виконання яких підтримає їхній вступ до НАТО. Про це повідомляє “Європейська правда”.

“Ми залишаємося прихильниками відчинених дверей НАТО, але вважаємо, що Альянс та країни-кандидати повинні співпрацювати для боротьби з тероризмом, як вони роблять у інших сферах. Ми очікуємо від Швеції, яка подала заявку, принципових кроків та конкретних гарантій з питань безпеки, які турбують Туреччину”, – йдеться у документі.

Туреччина заявляє, що Швеція надає підтримку зброєю курдській партії PKK/PYD, постачаючи дрони та протитанкову зброю. Тому в першому пункті комюніке вона вимагає “конкретних гарантій” з боку Швеції щодо організацій курдів та гюленістів, які вважає терористичними. Зокрема, припинення їхньої політичної підтримки та фінансування.

Турецький уряд також вимагає скасування шведського ембарго та санкцій проти себе у відповідь на “легітимні дії Туреччини щодо захисту своїх міжнародних прав у Середземномор’ї та забезпечення сирійського кордону”.

Останній пункт документа – “глобальна співпраця для боротьби з тероризмом”.

 

Нагадаємо, правозахисник, засновник громадської організації “Східна правозахисна група” Павло Лисянський в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розказав, що послабленням мобілізації в ОРДЛО окупанти намагаються виманити тих, хто ховається.

“Поділили Кабмін на дві частини”: Зеленський розповів про дії керівництва України у разі його вбивства

“Лідер, гідний хоробрості свого народу”: Байден присвятив Зеленському колонку в Time

Читайте також: Фахівець з питань Східної Європи, історик та професор Єльського університету Тімоті Снайдер описав ознаки фашизму в Росії

Прямий ефір