Трибунал за злочини проти України може торкнутися 20-30 керівників Росії, — Мезенцева

Марія Мезенцева. Фото: uatv.ua

Трибунал для РФ за злочини проти України може торкнутися 20-30 політичних і військових керівників Росії. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла заступниця голови комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу Марія Мезенцева.

“Хочу зазначити, що цей трибунал — для топ воєнних злочинців, тобто не для пересічних солдатів, які здійснювали обстріли Харкова, Києва, інших населених пунктів України. Це Путін і його оточення — приблизно 20-30 людей політичного і військового керівництва Російської Федерації, країни-агресора”, — сказала вона.

За словами Мезенцевої, цей спецтрибунал не буде схожий на інші трибунали, які знає історія.

“Дуже багато хто намагається порівняти це з трибуналами, які існували в сучасних війнах. Але найважливіше — документування. Ця війна, агресія Росії, є найбільш задокументованою війною сучасності. І ви знаєте, коли ми говоримо про воєнний злочин, наприклад, насильство, складно знайти цього конкретного солдата, який вчинив цей злочин, фізично його доставити, наприклад, до українського чи міжнародного суду. Але дуже легко довести агресію, яку здійснював Путін та його оточення, тому що весь світ побачив звернення 24 лютого”, — сказала вона.

Мезенцева нагадала, що підписантами Римського статуту Міжнародного кримінального суду є 155 країн, а минулого року його ратифікував парламент Вірменії.

“Це теж багато про що говорить. Тобто країн, які готові притягнути до відповідальності Путіна та його оточення, стає дедалі більше. І, напевно, в меншості залишаються ті країни, які ще роздумують над цим. Але це питання часу, питання нашої щоденної роботи”, — сказала заступниця голови комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до ЄС. 

Читайте також: 44 країни підтримали створення трибуналу для РФ за злочини проти України

Як повідомлялося раніше, запрацювала система відшкодування збитків, які були завдані Україні розв’язаною Кремлем війною. 

Нагадаємо, конференція “Відновлення справедливості для України”, в якій брали участь 57 країн світу, відбулася 2 квітня у Гаазі (Нідерланди). На заході обговорювали результати документування та розслідування злочинів, скоєних російськими окупантами на території України. 

Прямий ефір