“Українці вимагають справедливості зараз”: Кулеба взяв участь у конференції “Відновлення справедливості для України” у Гаазі

Дмитро Кулеба. Скріншот: mfa.gov.ua

Конференція “Відновлення справедливості для України”, в якій брали участь 57 країн світу, відбулася сьогодні, 2 квітня, у Гаазі (Нідерланди). На заході обговорювали результати документування та розслідування злочинів, скоєних російськими окупантами на території України. У конференції взяв участь міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, повідомляє FREEДОМ.

За його словами, багато вже вдалося досягти, особливо у напрямку створення механізму виплати компенсації за завдану шкоду, а також Міжнародний кримінальний суд видав кілька ордерів на арешт. Але ще більше треба зробити.

“Шановні колеги, дозвольте мені бути відвертим. Українці вимагають справедливості зараз. Не в далекому майбутньому. Вони не хочуть чути, що справедливість переможе. Вони хочуть, щоб вона вже тріумфувала і не лише на полі бою, а й у залах судових засідань, а також під час ухвалення реальних рішень. Як міністр закордонних справ, я чудово усвідомлюю, що міжнародне правосуддя завжди потребує часу, але як українець я не можу не закликати вас докласти всіх можливих зусиль, щоб служити цьому правосуддю маленькими чи великими кроками, та приносити відчутні результати щотижня, щомісяця”, — заявив Кулеба.

Читайте також: Хай кожен, хто руйнує мир, боїться опинитися на лаві підсудних, — Зеленський звернувся до учасників конференції “Відновлення справедливості для України” в Гаазі (ВІДЕО)

Прямий ефір