Третя антивоєнна конференція у Вільнюсі: російська опозиція обговорює, як допомогти перемозі Україні

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

Однією з головних тем Третьої антивоєнної конференції, яка проходить у Вільнюсі, стали можливі дії російських опозиціонерів в умовах воєнного часу. Про це з місця події повідомляє кореспондентка  FREEДОМ Юлія Грановська.

Серед учасників конференції, яку організував Форум вільної Росії, — опозиційні російські політики, письменники, економісти, юристи та журналісти. Одна з перших великих дискусій пов’язана з документом, який називається “Список Путіна”.

“Проект був організований ще чотири роки тому. Відомо, що основне завдання цього списку — це включити всіх, хто так чи інакше пов’язаний з російською нинішньою владою і безпосередньо з війною, яку розв’язала Росія проти України. На сьогодні в цьому списку 1 711 учасників, на кожного з них складено досьє. І російські опозиціонери сподіваються, що ці дані допоможуть у майбутньому для суду в Гаазі. Також на Третій антивоєнній конференції обговорюють, природно, питання, з якими сьогодні стикається федерація, з якими сьогодні стикаються жителі РФ. Це примусова мобілізація, це еміграція, це політв’язні, звичайно, інші серйозні питання”, — сказала Грановська.

Вона зазначила, що всі учасники конференції сходяться на думці, що припинення путінського режиму неможливе без перемоги України у війні, яку розв’язала Росія.

“Ми повинні перемогти в цій війні, і тому російська опозиція цю точку зору повинна чітко сформулювати. Перемога України. Перемога над фашистською диктатурою в Росії є метою російської опозиції. І це не тільки питання повернення територій. Мені здається, питання, пов’язані з перемогою, мають бути зафіксовані, зокрема з точки зору негайного звільнення в’язнів фашистських катівень”, — сказав колишній депутат Законодавчих зборів Санкт-Петербурга Максим Резнік.

Серед учасників — не тільки російські опозиціонери, а й опозиціонери з Білорусі, зокрема Наталя Радіна, колишня політв’язень, головна редакторка найбільшого опозиційного видання Білорусі “Хартія’97”.

Вона зазначила, що сьогодні у війні, яку розв’язала Росія проти України, бере участь безпосередньо і Білорусь, тому вкрай важливо, щоб режим Лукашенка страждав рівно так само, як і режим Путіна.

“Ми теж не один десяток років закликали Захід вводити серйозні економічні санкції проти режиму Лукашенка. Підстави для цього були, тому що всі підсумки президентських виборів фальсифікувалися протягом більш ніж 20 років. Режим, який став співагресором і сьогодні бере участь у війні проти України. І, тим не менш, однаково ті економічні санкції, які вже запроваджено наразі, і за 2020 рік, коли було розгромлено опозицію всередині країни, і за 2022 рік, коли розпочалася війна з території Білорусі, санкції є недостатніми. Ми наполягаємо на синхронізації санкцій проти режиму Лукашенка із санкціями, які вже введено проти режиму Путіна, на їх посиленні”, — сказала Радіна.

Також на конференції стало відомо, що в Брюсселі розпочав роботу Секретаріат європейських росіян. Йдеться про росіян, які перебувають в еміграції. Основне завдання цього секретаріату — допомагати політв’язням, а також російським опозиціонерам, які були змушені виїхати з Росії через путінський режим.

У конференції беруть участь і представники України. Протягом дня на панелях обговорюватимуть, як боротися з путінським режимом і як усім кооперуватися для спільного завдання — перемоги України у війні проти Росії.

Читайте також: Суть путінської Росії схожа на гітлерівську Німеччину, лише набагато примітивніша, — Фейгін (ВІДЕО)

Прямий ефір