Темпи наступу росіян зменшуються, але це не свідчить про те, що вони виснажені остаточно і переходять до оборони, — Романенко

Ігор Романенко. Скріншот: uatv.ua

Експерти американського Інституту вивчення війни (ISW) дійшли висновку, що темпи наступу російської армії на фронті істотно зменшилися. Якщо зіставити кількість атак, раніше військові РФ близько 150 разів могли за добу атакувати позиції ЗСУ, то зараз цей рівень знизився до 90-100 атак на добу. Про причини зниження темпів наступального потенціалу сьогодні, 17 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів засновник благодійного Фонду “Закриємо небо України”, заступник начальника ГШ ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігор Романенко.

“Наступальний імпульс у нашого противника спадає. Про це свідчить статистика. Питання тут не тільки в просуванні на якісь метри і кілометри. Причини — у великих втратах під час цих наступальних дій, які тривають із кінця січня, а це достатній термін, щоб витратити багато ресурсів, і це відбувається з противником. Знищується техніка, жива сила противника. І оскільки техніки і боєприпасів немає там багато, проблемно, не відновлюється, як вони б хотіли. Фронтових не задовольняє, не кажучи вже про Пригожина, який звик отримувати понаднормово. Усе це призводить до того, що ці темпи зменшуються, але це ще не говорить про те, що вони виснажені остаточно, що вони зупинилися й переходять до оборони. А ці три завдання є завданнями виконання оборонно-стратегічної операції наших Сил оборони України на сході. Поки що цього не досягли, але ми на шляху до цього”, — сказав Романенко.

Він підкреслив, що ЗСУ в кровопролитній боротьбі зупиняють наступ ЗС РФ.

Також, за інформацією Романенка, у Росії ще 150-200 тисяч готують для фронту, але питання не в підготовці, їх можуть кинути як “гарматне м’ясо”, немає чим до кінця озброїти, укомплектувати. Іншого виходу, як кидати велику кількість особового складу, у російського командування немає, а завдання виконувати необхідно. Тому, не шкодуючи солдатів, радянськими підходами “відбувається те, що відбувається”.

Читайте також: Путіну вигідно, щоб війна тривала якомога довше — думка

Прямий ефір