Ситуація в Криму змушує росіян оголювати прикордонні області РФ — подробиці від експерта

Сергій Братчук. Фото: Facebook

Російські окупанти, намагаючись прикрити засобами ППО повітряний простір над Кримом, оголюють свої прикордонні області. Про це сьогодні, 13 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

Він прокоментував інформацію про те, що армія РФ розмістила в тимчасово окупованому Криму елементи зенітного ракетного комплексу С-500.

Спікер зазначив, що ЗРК С-500 “Прометей” ще проходить певні випробування.

“Знову-таки, ми говоримо про те що, наприклад, у Росії з 2021 року десь їх було вироблено 30 плюс. Скажімо так, якщо всі “Прометеї” перекинуть у Крим, справді, роботи у Сил оборони додасться, але тим цікавішим буде це полювання. З іншого боку, треба, скажімо так, перекидати погляд трошки далі на територію вже самої Російської Федерації, де ось цих пускових установок, цих зенітно-ракетних комплексів фактично не залишилося. Тобто, насичуючи наш український Крим своїми системами протиповітряної оборони, ворог у такий спосіб оголює свої тили, зокрема й прикордонні області”, — сказав Братчук. 

Через це він вважає, що будуть більш ефективними удари Сил оборони України по військових об’єктах, що знаходяться на території самої Росії.

“Тобто на сьогодні наш Крим виконує дуже важливу функцію. По-перше, він постачає цілі для полювання Силам оборони. По-друге, він відтягує на себе ті системи, зокрема й новітні зенітно-ракетні комплекси в Росії, які мали б перебувати в глибині території Російської Федерації. Ну, ось така гра, в яку грати можна удвох. І м’яч на нашому полі”, — сказав спікер.

Читайте також: Сили оборони України влаштували для росіян у Криму “спекотний курортний сезон”, — Братчук

Нагадаємо, речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук заявив, що усе, що відбувається на окупованому півострові, як і в морі, є складовими одного загального плану.

Прямий ефір