Страх переслідує Путіна, в ОАЕ диктатор летів під охороною винищувачів, — Фесенко

Володимир Фесенко. Фото: uatv.ua

Політ Путіна в ОАЕ в супроводі винищувачів показує, що страх переслідує президента РФ і він живе у цьому страху. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

“Політ до Об’єднаних Арабських Еміратів і до Саудівської Аравії в супроводі винищувачів і що там ще не випадково Кадиров був і “кадировці” про всяк випадок свідчить, що він боїться, страх таки присутній. Путін вже живе у страху, цей ефект уже є”, — сказав Фесенко.

Політолог додав, що сьогодні Путін уже залежить від тих, хто раніше хотів працювати з РФ та випрошував хоч щось для себе. Тепер Путіну варто їздити країнами і просити з ним контактувати, домовлятися з цими країнами і просити про послуги.

“Путін залежить від тих, хто раніше був навіть не молодшими партнерами, а тими, хто щось випрошував у Росії, хто хотів домовлятися з Росією. А зараз навпаки, Путін змушений з ними домовлятися, змушений отримувати від них якісь навіть символічні подарунки як ці візити. І то, гадаю, не безкоштовно, далеко не безкоштовно. Раніше Путін був набагато вищим за всіх цих арабських лідерів, а тепер йому доводиться до них їздити і показувати, що він зацікавлений у взаємодії та в якихось навіть суто символічних контактах з ними”, — сказав Фесенко.

Політолог зазначив, що диктатор поїхав у турне країнами Близького Сходу, щоб створити картинку для свого населення. Він відвідував лише країни, які не визнають юрисдикцію Міжнародного кримінального суду в Гаазі. А ось на саміт БРІКС, до Південної Африки поїхати все ж таки побоявся, бо там діє Римський статут Міжнародного кримінального суду.

“Я дуже сумніваюся, що ризикне він приїхати до Бразилії на саміт G20 з огляду на те, що Бразилія дотримується статуту Міжнародного кримінального суду, ризики все ж таки є”, — сказав Фесенко.

Гість ефіру зазначив, що в РФ активно шукають країну-підписанта Римського статуту, яка б погодилася не видавати Путіна Міжнародному суду, щоб показати, що він “не боїться”.

“Ось нещодавно виникло досить серйозне загострення відносин між Вірменією та Росією. Тому що Вірменія посміла, будучи членом ОДКБ, членом Євразійського союзу, посміла підписати та ратифікувати статут Міжнародного кримінального суду. Відповідно, вже навіть у Вірменії, на пострадянському просторі для Путіна виникли проблеми, потенційні ризики”, — сказав Фесенко.

Прямий ефір