Столтенберг: Лідери НАТО на саміті у Мадриді погодять комплексний пакет допомоги для України

Лідери країн НАТО на саміті в Мадриді 28-30 червня ухвалять рішення щодо надання пакета допомоги Україні для боротьби з повномасштабним вторгненням РФ. Про це на пресконференції сказав генсек НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє “Європейська правда“.

Він пояснив, що на саміті лідери країн узгодять комплексний пакет допомоги для України, який передбачатиме постачання в таких сферах, як захищений зв’язок, системи захисту від дронів та паливо. Крім того, НАТО допоможе Україні перейти від військової техніки радянських часів до сучасної техніки та зміцнити інститути оборони та безпеки.

Український уряд і народ продовжують чинити опір жорстокій агресивній війні Росії. Їх мужність та цілеспрямованість надихають. І я вітаю, що президент Зеленський приєднається до нас на саміті НАТО“, – сказав Столтенберг.

Він нагадав, що НАТО та союзники надали суттєву підтримку Україні після незаконної анексії Криму Росією у 2014 році. “Військова та фінансова допомога. Навчання українських військових. Все це щоденно змінює ситуацію на полі бою. А після вторгнення у лютому союзники активізувалися ще більше. Мільярди євро військової, фінансової та гуманітарної допомоги“.

Крім того, на саміті в Мадриді лідери ухвалять нову стратегічну концепцію НАТО, яка визначить Росію як найбільшу загрозу.

Читайте також:

Монастирський: Агресор РФ навмисно завдав ракетного удару по ТРЦ у Кременчуці, встановлено імена льотчиків

Україна може створити гібридний трибунал за участю міжнародного правосуддя, щоби не витрачати роки на покарання військових злочинців – Романцова

Стримуючи другу армію світу, наш народ героїчно б’ється за другу статтю Конституції – Зеленський привітав українців зі святом

Як відреагували світові лідери на ракетні удари агресора РФ по ТРЦ у Кременчуці

Прямий ефір