Ставлення болгар до росіян різко погіршилося після початку війни РФ проти України, — Димитров

Прапор Болгарії. Фото: pixabay.com

Болгари стали гірше ставитися до росіян після початку широкомасштабної війни РФ проти України, але залишаються й ті, хто підтримує Росію. Також на території Болгарії залишається багато нерухомості, яка належить громадянам РФ. За два роки дедалі менше росіян приїжджають до Болгарії у зв’язку із санкційними обмеженнями. Про це сьогодні, 27 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт Болгарського геополітичного товариства Пламен Димитров.

“Ставлення болгар до росіян змінилося негативно після агресії 24 лютого 2022 року. У Болгарії все ще існує серйозна кількість людей, які в цій війні підтримують Росію. Але тих, хто підтримує Росію, стало набагато менше за ці два роки. Існують історичні та економічні зв’язки між Болгарією і Росією, і цим обумовлюється фактор проросійських симпатій у Болгарії в деяких колах. Навіть і в парламенті існують політичні партії, які, швидше за все, підтримують Росію, ніж Україну, в цій війні”, — розповів він.

Попри те, що багато нерухомості в курортних зонах Болгарії належить росіянам, приїжджають вони в країну рідко, адже санкції заважають вільно пересуватися громадянам РФ.

“На болгарському чорноморському узбережжі — приватна власність. Це російські чиновники та підприємці купували квартири собі на морі в Болгарії. Деякі експерти припускають, що кількість таких квартир, якими володіють росіяни, понад 300 тис. Але це складно підтвердити. Зараз через проблеми з візовими обмеженнями дедалі рідше росіяни приїжджають до Болгарії, їм стає складніше. Немає прямих перельотів між Болгарією і Росією”, — пояснив Димитров.

Туристичний курорт “Камчія” став анклавом росіян у Болгарії. Місцевий парламент хоче радикально реагувати на ситуацію і готує закон про конфіскацію.

“Питання, яке викликає обговорення на політичному рівні, — це факт, що Російська держава володіє курортним комплексом “Камчія”, це недалеко від міста Варни, і в минулому. Обговорюється питання, як Болгарія може повернути назад власність на цьому комплексі “Камчія”, — розповів експерт.

Росіяни обмежені в можливостях їздити за кордон, тому росіян у Болгарії стало менше.

“Дедалі менше і менше стає росіян, готових купити нерухомість в Болгарії. Це природний процес, адже складно для росіян виїжджати за кордон зараз, тому зрозуміло”, — резюмував експерт Болгарського геополітичного товариства.

Читайте також: У Болгарії спільна позиція щодо України об’єднує уряд, — Димитров

Прямий ефір