У Болгарії спільна позиція щодо України об’єднує уряд, — Димитров

Прапор Болгарії. Фото: ukrinform.ua

Болгарія підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Попри внутрішньополітичне протистояння, керівна коаліція об’єднана на основі спільної геополітичної орієнтації. Прозахідна, проєвропейська, проукраїнська коаліція править у Болгарії. Про це сьогодні, 27 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт Болгарського геополітичного товариства Пламен Димитров.

“У Болгарії відбувається внутрішньополітична, міжособистісна боротьба. Це не боротьба між двома різними баченнями зовнішньої політики Болгарії. Відомо, це болгарська політика збережеться така, як зараз. Сенс цієї керівної коаліції, яка була створена влітку минулого року, в тому, що партії в ній об’єдналися на основі своєї спільної геополітичної орієнтації. Взагалі можна сказати, що тільки геополітика і міжнародна політика — фактор, який об’єднує ці партії”, — сказав він.

Ставлення до України є об’єднавчим фактором для уряду Болгарії та збережеться таким до закінчення війни, упевнений експерт.

“Невипадково більшість болгарських аналітиків кажуть, що цей уряд у Болгарії збережеться до моменту закінчення війни в Україні. Саме ця спільна позиція щодо України об’єднує уряд. Не має значення ім’я прем’єр-міністра, ім’я міністра закордонних справ — це не так важливо. Політика залишиться та ж сама. Ця коаліція між партіями ГЕРБ, “Продовжуємо зміни”, “Демократична Болгарія” — це прозахідна, проєвропейська, проукраїнська коаліція, яка править у Болгарії”, — пояснив він.

Читайте також: Софія обіцяє Києву військову підтримку: підсумки візиту прем’єр-міністра Болгарії в Україну

Прямий ефір