“Старечий маразм”: реакція Донбасу та півдня України на псевдореферендуми Путіна (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У період із 23 по 27 вересня Російська Федерація хоче провести псевдореферендуми на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Метою окупаційної влади є приєднання цих територій до Росії. Що про це думають українці, у тому числі й з тимчасово окупованих територій — дізнавалися журналісти телеканалу FREEДОМ.

Геннадій виїхав із тимчасово окупованого Херсона наприкінці серпня. Каже, більшість його земляків проти так званого “референдуму”.

“У жодному разі я не можу назвати це “референдумом”, тому що те, що сталося — це захоплення території. І те, що Російська Федерація хоче зробити з цими територіями, я вважаю незаконним та безглуздим. Я дуже негативно ставлюся до так званого “референдуму”, бо він нав’язується насильно”, — сказав переселенець із Херсона.

У Запоріжжі проживає понад 100 тисяч переселенців. Вони приїхали із тимчасово окупованих населених пунктів Запорізької, Донецької та Херсонської областей. Ставлення до псевдореферендуму в них однозначне.

 “Воля народу там явно не враховується. Це більше фейкове завдання показати, що окуповані території хочуть приєднатися до Російської Федерації, що є абсолютною брехнею”, — стверджує Владислав із Донецької області.

“Референдум нехай вони проводять у себе, щоб розпалася їхня Росія. Нам в Україні та в Херсонській області їхня Росія не потрібна. Ми їх сюди не кликали”, — сказала переселенка з Херсонщини Олена.

“Як українці можуть до цього ставитися? Звісно, ​​негативно”, — заявила Ольга, яка евакуювалася з Попасної Луганської області щодо планів росіян провести так звані “референдуми”.

Бахмут, Слов’янськ та Краматорськ знаходяться у безпосередній близькості до тимчасово окупованих територій України. Мешканці цих міст Донецької області щодня перебувають під обстрілами російських військ. Вони вважають, що будь-які “референдуми”, які РФ проведе у тимчасово окупованих населених пунктах, не будуть легітимними.

“Ми — Україна. Бахмут — це Україна. Хто там йде “звільняти” – нехай звільняють у себе там [у Росії]. Нам не потрібне це звільнення”, — вважає бахмутянка.

“Жодних “референдумів” я не визнаю. Я і 2014 року не визнавала, і зараз. У мене з розумом, хоч я і стара, але все ще нормально”, — зазначила мешканка Бахмута Олена.

“Повний дебілізм, старечий маразм. Як іще назвати не знаю. Це незаконно. Це українська територія”, — заявив краматорець.

“Про який референдум розмова? Отак стріляли, так над нами знущалися, били. І з ними домовлятися?”, — сказала мешканка Слов’янська.

“Це неприйнятно. Це карається. Наші люди, у яких, як кажуть, голова ще розуміє хоч трохи, я думаю, що вони не братимуть участі в цьому “референдумі”, — вважає інша мешканка Слов’янська.

Крім того, на тимчасово окупованих територіях України набирає обертів народний спротив.

“Я роблю це у місті Херсоні. Я маркірую будівлю буквою “Ї”. “Ї” проти “Z”, — сказала мешканка тимчасово окупованого міста і намалювала з балончика букву на будівлі.

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Рух спротиву вже охопив усі тимчасово окуповані населені пункти України. Активісти розклеюють містами та селами плакати, із закликами не ходити на псевдореферендуми. Таким чином, вони показують, що український прапор повернеться на окуповані Росією території, попри результати незаконних “референдумів”.

Читайте також: З таким успіхом можуть провести “референдум” про приєднання Еритреї до РФ, — нардеп про псевдореферендуми Путіна

Прямий ефір