США мають намір зміцнювати східний фланг НАТО — подробиці розповіла Калан

Прапори США та НАТО. Фото: gbv.wilsoncenter.org

Сполучені Штати Америки мають намір зміцнювати східний фланг НАТО. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла офіційна представниця Держдепартаменту США Андреа Калан, коментуючи виступ президента США Джо Байдена у Варшаві.

Вона зазначила, що більша частина промови лідера США була адресована європейській аудиторії, і основний меседж полягав у тому, що “ми єдині, ми з вами, ми будемо захищати Європу”.

Калан нагадала, що сьогодні, 22 лютого, Байден візьме участь у позачерговому саміті Бухарестської дев’ятки (Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина та Чехія).

“У нього зустріч буде з лідерами країн, ось так звана Бухарестська дев’ятка — це східний фланг НАТО, щоб сказати, що ми будемо і зміцнювати східний фланг НАТО, ми працюватимемо й співпрацюватимемо з Молдовою”, — сказала Калан, додавши, що в Молдови довгий кордон з Україною, а її енергетична система також потерпає через російські ракетні удари.

Також у виступі Байдена було звернення ще до однієї аудиторії — до росіян.

“Дійсно, там у його виступі був меседж для Путіна, для народів Росії, що ми єдині, і Захід єдиний, ми допомагатимемо Україні… Якщо Росія продовжує цю агресію проти України, для Росії буде просто більше ізоляції, більше проблем усередині країни, що економіка падає й більше росіян помирають, тому що вони мобілізовані й воюють в Україні, хоча вони не знають чому”, — сказала Калан.

Читайте також: Байден у Варшаві: подробиці візиту та розбір промови президента США

Прямий ефір