Спецслужби РФ вербували українських дітей через ігри на смартфонах – СБУ

Служба безпеки України викрила спецслужби країни-агресора РФ, які вербували українських дітей за допомогою ігор на смартфонах.

“В одній із програм учасники повинні шукати так звані коробки з віртуальними призами, які можна обміняти на електронні гроші. Під час проходження маршруту діти виконують  фотофіксацію місцевості, об’єктів військової та критичної інфраструктури на території різних населених пунктів”, – розповів речник СБУ Артем Дехтяренко.

Доступ до адміністрування програми, за даними відомства, має підконтрольна спецслужбам РФ ІТ-компанія, зареєстрована в одній із європейських країн.

“Зокрема, у Кіровоградській області було затримано двох підлітків, які фотографували блокпости, елеватори та транспортні шляхи… Ворог нишком, тобто без їхнього відома, використав українських дітей для збору інформації про розташування стратегічно важливих об’єктів”, – наголосив Дехтяренко.

Нагадаємо, правозахисник, засновник громадської організації “Східна правозахисна група” Павло Лисянський в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розказав, що послабленням мобілізації в ОРДЛО окупанти намагаються виманити тих, хто ховається.

Люди гинуть біля своїх під’їздів — про ситуацію у Сєвєродонецьку розповіла журналістка UA

Біля кожного під’їзду — саморобні печі: у Сєвєродонецьку залишилося близько 10 тис. жителів

Читайте також: Фахівець з питань Східної Європи, історик та професор Єльського університету Тімоті Снайдер описав ознаки фашизму в Росії

Прямий ефір