Біля кожного під’їзду — саморобні печі: у Сєвєродонецьку залишилося близько 10 тис. жителів

Скріншот відео UA

Російська армія не полишає спроб захопити всю Луганську область. Запеклі бої тривають за трьома напрямками: з боку Попасної, Білогорівки та на околицях Сєвєродонецька, повідомляє кореспондентка телеканалу UA Анастасія Волкова.

Сєвєродонецьк постійно перебуває під вогнем російської артилерії. Обстрілами пошкоджено або знищено всі комунікації — люди вже понад два тижні живуть без газу, води, електрики, інтернету та мобільного зв’язку. Вести ремонтні роботи в зоні бойових дій неможливо.

Будинок Лідії розташований навпроти центрального ринку, по якому 22 травня вдарили окупанти, на торговій площі спалахнула пожежа. Жінка весь час виходила на вулицю — стежила, щоби вогонь не перекинувся на її будинок. Попри звуки обстрілів, спускатись до укриття Лідія не хоче.

“А що у підвалах? Темно, брудно. Що там? Я, наприклад, була три дні, потім захворіла, ледь вилікувалася”, — пояснює пенсіонерка.

Стежив за пожежею й Олександр. Каже, що до обстрілів за три останні місяці звик, тому в укриття теж не спускається. При цьому зазначає, що вже тиждень російська армія запекло атакує всі райони міста.

“Такий обстріл був ринку! Чоловік ще дихав наче, але голова була розбита. Жінку, напевно, одразу вбило. Але я евакуюватися не буду. Діти поїхали. Я не знаю, де зараз донька. А син — в Айдарі”, — ділиться мешканець Сєвєродонецька.

Понад два тижні мешканці обласного центру залишаються без комунікацій. Щоб приготувати їжу, люди шукають дрова та розводять багаття на вулиці. Біля кожного під’їзду, де залишилися мешканці, обладнані саморобні печі. Воду набирають зі свердловин. У чергах стоять навіть попри обстріли.

“Як закінчиться вдома вода — так і приходимо. Набираю, скільки можу забрати — і на себе, і на сусідів. Ділимося. Свердловина — це єдина можливість отримати воду, дякую міській владі, що організували. І ходимо під обстрілами. Пробираємось, щоб водички набрати”, — розповідає місцевий житель Віталій.

Щодня до місцевої лікарні надходять десятки постраждалих. Їх намагаються відвезти або до Бахмута Донецької області, або до Дніпра. За даними військової адміністрації Сєвєродонецька, із довоєнного 100-тисячного міста сьогодні залишається близько 10 тис. мирних жителів.

Читайте також: 

Як у Луганську готувалися до цієї війни і як живуть після 24 лютого, розповів місцевий житель

Лисянський: Послабленням мобілізації в ОРДЛО окупанти намагаються виманити тих, хто ховається

Культи лідера, мертвих та міфи — Снайдер описав ознаки фашизму в Росії

Прямий ефір