Сьогодні в Україні вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру

Фото BABYN YAR Holocaust Memorial Center

Сьогодні, 29 вересня, в Україні вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру.

Про це нагадує UATV.

Бабин Яр став одним із символів Голокосту. Саме тут, лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941-го року німці розстріляли майже 34 тисячі євреїв.

За даними історика Віталія Нахмановича, за весь час німецької окупації в Бабиному Яру були розстріляно 90-100 тисяч людей, із них приблизно 65–70 тисяч євреїв.

Бабин Яр став місцем масових розстрілів людей за етнічною ознакою — євреїв, караїмів та ромів, радянських військовополонених, партійних радянських активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів, психічнохворих, порушників комендантської години і т. ін.

Зазначимо, що в 1941-1943 роках у Бабиному Яру було розстріляно 621 члена ОУН, серед них і відому українську поетесу Олену Телігу разом із чоловіком.

Злочини в Бабиному Яру, як і в розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі, тривали аж до приходу радянських військ у 1943 році.

Однією з найвідоміших автобіографічних праць про цю трагедію є спогади уродженця столичної Куренівки, письменника Анатолія Кузнецова “Бабий Яр”, який пережив нацистську окупацію.

Нагадаємо, що президент вшанував пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу.

Читайте також: Руйнування скульптури “Гірка пам’ять дитинства” мають розслідувати якнайшвидше, – президент.

Прямий ефір