Скільки української ікри потрапляє на світовий ринок (ВІДЕО)

Фото UATV

Ікру осетра та стерляді українського виробництва подають у ресторанах Європи. Щоб експортувати делікатес до країн Євросоюзу, український бізнесмен Антон Яременко витратив понад мільйон доларів. Побудував сучасний цех і отримав європейську сертифікацію на свій продукт.

Про шляхи української ікри на світовий ринок Юлія Крючкова. 

Баночка ікри осетра коштує близько 100 доларів, ікри стерляді 75 доларів. Тільки в Україні цей виробник за рік продає 400 кілограмів делікатесу.

Невелика рибна ферма розташована в селі Трипілля під Києвом, по сусідству з електростанцією. На березі Дніпра конструкція з садками. Вона дозволяє утримувати рибу в природних умовах, але не дає їй поплисти.

8 років тому Антон Яременко з батьком розпочали ікорний бізнес. Уся складність цього бізнесу полягає в тому, що він дуже тривалий і дуже дорогий. Тривалий тому що риба дозріває 10-12 років, поки у неї з’являється перша ікра, а дорогий тому що всі ці проміжки, коли риба росте, вона їсть дуже дорогий датський корм, який коштує понад 3 долари за кілограм, а споживає вона його тоннами.

Сертифікат якості ЄС дав можливість українцям продавати ікру до Європи. Вона вже їде в магазини Франції та Іспанії. А ось у ресторані містечка Мец у Лотарингії її давно подають.

Нагадаємо, на UATV стартував цикл сюжетів “Шлях до Європи. Шлях успіху”.

Прямий ефір