Швейцарія готова в майбутньому підтримати переговори щодо припинення війни РФ проти України – президент Кассіс

Фото: Укринформ

Швейцарія висловила готовність підтримати переговори про припинення війни, розв’язаної країною-агресором РФ проти України, коли настане час. Про це заявив президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс на конференції з питань відновлення України у Лугано у вівторок, 5 липня.

Швейцарія забезпечує якісне посередництво, конференція у Лугано є одним із таких прикладів. Ми готові продовжувати і висловлюємо готовність підтримати переговори про припинення війни, коли настане час”, – сказав Кассіс.

За його словами, Швейцарія і далі просуватиме міжнародне право та ефективну багатосторонність як “протиотруту проти застосування сили“.

Крім того, країна подвоїть фінансування у рамках двосторонньої співпраці з Україною до понад 100 млн франків до 2023 року.

Відгукуючись на заклик прем’єр-міністра (Дениса Шмигаля), ми виділимо щонайменше 15 млн франків на цифрову трансформацію“.

Так, Швейцарія виділить для України кошти на багатосторонній основі через ООН, Світовий банк, ЄБРР та інші організації.

Кассіс додав, що оформлені декларацією за підсумками конференції у Лугано принципи полегшать Україні залучення фінансування для Плану відновлення.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський у понеділок, 4 липня, зустрівся із прем’єр-міністром Швеції Магдаленою Андерссон у Києві. За результатами зустрічі, вони зробили першу спільну заяву в історії двосторонніх відносин між країнами

Зеленський підтвердив переговори з Туреччиною та ООН щодо експорту українського зерна із заблокованих РФ портів

Шмигаль у Швейцарії виокремив три пріоритети у санкційному тиску на РФ

Читайте також: Військова підтримка та розширення Альянсу: підсумки саміту НАТО та їхнє значення для України

Прямий ефір