Зеленський підтвердив переговори з Туреччиною та ООН щодо експорту українського зерна із заблокованих РФ портів

Президент Володимир Зеленський у понеділок, 4 липня, на спільній пресконференції з прем’єром Швеції Магдаленою Андерссон у Києві підтвердив, що Україна веде переговори з Туреччиною та ООН щодо експорту українського зерна з портів Чорного моря, заблокованих країною-агресором РФ.

Справді, ми зараз ведемо переговори з турецькою стороною та з ООН. Наші представники, які відповідають за безпеку виходу з наших портів зерна… Прямо працюємо з генеральним секретарем (ООН) Антоніу Гутеррешем“, – сказав президент.

Він наголосив, що мета переговорів – забезпечити гарантії безпеки для кораблів у Чорному морі.

Важливий момент, щоб хтось гарантував безпеку кораблям тих чи інших держав, окрім Росії, якій ми не довіряємо, які приходитимуть до нас для завантаження тієї чи іншої продовольчої продукції. Саме про це зараз ведеться розмова у Туреччині“.

За словами Зеленського, ООН займає у цьому питанні лідерську позицію та готова очолити цей процес.

З нашого боку не втрачаємо часу і працюємо над різними шляхами, як залізничними, так і річковими, для експорту нашого зерна. Ми щодня збільшуємо експорт. Це непросто, складні умови“.

Нагадаємо, країна-агресор РФ блокує акваторію Чорного моря, тож Україна не може експортувати своє продовольство морським шляхом. Вона також звинувачує Захід у тому, що через санкції проти неї ціна продовольства зросла.

Читайте також:

Президент України та прем’єр Швеції зробили першу спільну заяву в історії відносин двох країн

Зеленський: відновлювати Україну потрібно зараз

Україна веде переговори з Туреччиною та ООН щодо вивезення українського зерна

Шмигаль у Швейцарії виокремив три пріоритети у санкційному тиску на РФ

Прямий ефір