Президент України та прем’єр Швеції зробили першу спільну заяву в історії відносин двох країн

Президент Володимир Зеленський у понеділок, 4 липня, зустрівся із прем’єр-міністром Швеції Магдаленою Андерссон у Києві. За результатами зустрічі, вони зробили першу спільну заяву в історії двосторонніх відносин між країнами. Про це повідомляє прес-служба Офісу Президента.

Україна та Швеція рішуче засудили неспровоковану, невиправдану та незаконну загарбницьку війну Росії проти України, а також підтвердили свою готовність підтримувати відповідні кримінальні розслідування з метою притягнення до відповідальності всіх винних у військових злочинах Росії в Україні“.

Зеленський подякував Андерссон за оборонну допомогу Україні з моменту повномасштабного збройного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.

Україна привітала Швецію за надання гуманітарної підтримки та сприяння у відновленні України, що було засвідчено на Міжнародній донорській конференції високого рівня у Варшаві у травні 2022 року“.

У прес-службі наголосили, що президент України та прем’єр-міністр Швеції також обговорили перспективи участі Швеції у повоєнному відновленні України. Вони домовилися про підтримку Швецією подальшої імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, включаючи зону вільної торгівлі, дорожню карту для реформ та подальшу інтеграцію з ЄС.

Окрім того, лідери відзначили європейську перспективу України та її статус кандидата на вступ до ЄС, а також стратегічний курс України на членство у ЄС.

Україна та Швеція розширюватимуть співпрацю у сфері розвитку відповідно до міжурядових угод на основі Регіональної стратегії співробітництва у сфері реформ Королівства Швеція”.

Вони привітали співпрацю у секторі безпеки в Україні, а також розвиток її можливостей щодо розмінування. Наголосили на важливості міжурядової Угоди про співпрацю у сфері оборони, підписаної міністрами оборони України та Швеції у грудні 2021 року.

Лідери висловили задоволення поглибленням партнерства між Україною та Швецією у постачанні ядерного палива в Україну та відзначили потенціал співпраці між Державним підприємством “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” та Westinghouse Electric Sweden AB”.

Також вони наголосили на потенціалі двосторонніх проектів у сфері енергоефективності – розвитку сміттєпереробних потужностей України для забезпечення безпечного довкілля в Європі.

Це перший документ в історії двосторонніх відносин між країнами. У спільній заяві зафіксовано ключові питання для обох країн. Це стосується, зокрема, оборонної співпраці, співробітництва у сфері атомної енергетики та енергоефективності, фінансової підтримки для України“, – підсумував Зеленський.

Читайте також: Що заявив прем’єр Австралії за підсумками першого в історії двосторонніх відносин візиту до України.

Кулеба не бачить передумов для зміни політики НАТО щодо членства України

Велика Британія підтримує ідею передачі заморожених активів РФ на відновлення України

Нагадаємо, в окупованому Мелітополі росіяни погрожують позбавити українців батьківських прав, якщо діти не ходитимуть до шкіл, які вони намагаються організувати у місті.

Прямий ефір