Шовінізм проти толерантності: як Росія знищує мусульман, а Україна цінує і підтримує (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

І Росія, і Україна — багатонаціональні та багаторелігійні країни. Уряди офіційно говорять про підтримку різноманітності та високої толерантності в суспільстві. В Україні це підтверджується розвитком національної та релігійної політики. Наприклад, у Львові — одному з найконсервативніших і найтрадиційніших регіонів країни — відкрився Ісламський культурно-релігійний центр, інформує FREEДОМ.

“Який ще вищий рівень поваги може бути, коли в одному окопі у нас є юдеї, християни, мусульмани та люди інших віросповідань? І всі вони роблять одну справу — захищають свою державу. Привітання та особливі знаки уваги від президента та інших органів державної влади громадянам України з інших віросповідань — це все свідчить, що це не формальність. І для держави, і для чиновників — це вже норма нашого сьогодення”, — зазначив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Доблесть мусульман, які беруть участь в обороні України від російських загарбників, відзначив особисто президент Володимир Зеленський. Тепер у священний місяць Рамадан щорічно проводитиметься іфтар — спеціальний вечір за участю вищого керівництва країни. Це додатково збільшує значущість мусульман в українському суспільстві.

“Ми започатковуємо таку традицію для України — іфтар — саме на офіційному рівні. Разом з нашими воїнами, з нашими героями, з воїнами-мусульманами, разом із Меджлісом кримськотатарського народу, разом із представниками всієї мусульманської спільноти України. І цим ми всі стверджуємо, що Україна цінує кожну людину, цінує будь-яку спільноту”, — зазначив український президент.

А в Москві — найпрогресивнішому місті Росії — городяни протестували проти рішення про будівництво мечеті на Святому озері. Будівництво було схвалено мерією, але пізніше влада пішла на вимоги протестувальників і згорнула проєкт. У цілому нині російське суспільство сповнене расизмом і шовінізмом. Чого тільки варта нерідка здача житла “тільки для слов’ян” та дискримінація у культурі.

На думку експертів, обмеження прав за етнічною та релігійною ознакою в Росії сягає корінням у минуле.

«Це загалом усе ще йде з імперського російського менталітету, оскільки вони себе вважають вихователями, старшими братами. А от щодо ставлення до місцевого населення в республіках, часто країни Середньої Азії тоді зневажливо називали між собою «звірі, чорні» і так далі. Звичайно, що ставили їх так звані росіяни на кілька ступенів нижче за себе», — зазначив політолог Андрій Місилюк.

Противники будівництва мечеті головною причиною обурення називали можливе погіршення криміногенної обстановки, якщо її буде побудовано. Інцидент відбиває і глобальне ставлення держави до цієї проблеми. Так, за даними видання «Медіазона», на одного верифікованого загиблого солдата із середньої смуги Росії — де абсолютна більшість слов’яни — припадає до шести загиблих із національних республік. А саме в цих регіонах багато хто сповідує іслам.

«Коли відсутнє обговорення проблем; відсутнє визнання, що конфлікти присутні в суспільстві — то ні до чого хорошого це не призводить. Це призводить до накопичення напруги в суспільстві. Що проявляється у вигляді насильницьких акцій різного масштабу — від побутових насильницьких конфліктів до великих проблем, які вже формують конфлікти між групами», — заявив професор соціології Павло Кутуєв.

У конфлікт довкола будівництва мечеті втрутилися навіть кадировські бойовики. В опублікованому відео вони зі зброєю в руках кажуть, що їм байдуже, проти кого воювати — проти українців чи проти мітингувальників у Москві. Однак російська влада продовжує вперто вдавати, що проблеми дискримінації в суспільстві не існує.

Прямий ефір