Що стало причиною нової кризи світової економіки, пояснив Фурса

Ілюстративне фото: minfin.com.ua

Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує наступного року найгірше зростання світової економіки після 2021 року. Виходячи з оцінок, криза зачепить навіть найрозвинутіші економічно країни. У світовій економіці є ризики рецесії, проте ризику голоду немає. Про це сказав економіст, інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Дійсно, є ризики рецесії у світовій економіці. Проте не думаю, що є ризики голоду. Ми бачимо, що ціни на глобальному ринку більшості товарів уже стабілізувалися, і газ — яскравий тому приклад. Інфляція домінує цього року і буде на високому рівні наступного. І інфляція змушує центральні банки збільшувати ставки. Це призводить до того, що гроші дорожчають. За останні 10 років, навіть більше, усі звикли жити у світі, де гроші нічого не вартують і де грошей нескінченна кількість. Тому зростання ставок нині призводить до того, що так чи інакше згортається економічна активність, очікування є вкрай негативними”, — пояснив економіст.

За словами Фурси, рецесію варто очікувати у Британії з великою ймовірністю. Буде рецесія і в інших країнах Європи. В Америці показники поки що набагато кращі, зазначає він.

Економіст наголосив, що основна причина ситуації, що склалася, — ігнорування багатьма країнами зростання інфляції.

“Те, що інфляція наростає, було видно вже наприкінці минулого року. Інфляція зростала, але центральні банки вибрали тоді страусину позицію. Вони навіть такий термін вигадали як “тимчасова інфляція”, говорили, що нібито вона сама собою розсмокчеться. І це дозволяло їм не робити різких рухів, оскыльки різкі рухи нікому не подобалися. Але вона не розсмокталася і цього року почала зростати”, — пояснив експерт.

І передумови проблем сьогодні, за його словами, були ще до війни Росії проти України.

“Росія додала проблем своєю агресією проти України. Але це не є причиною всіх проблем. Основна причина — це трильйони доларів та євро, які були надруковані в межах боротьби з пандемією. І в принципі той дуже довгий період безкоштовних грошей, який був з 2008 року. Ось це причина тих процесів, які зараз відбуваються у світовій економіці. Так, Путін додає проблем, але це мінімум, це мізер. Основні проблеми було закладено до війни Путіна. Це проблеми із надрукованими грошима”, — резюмував Фурса.

Читайте також: Україні потрібно 17 млрд доларів на першочергове відновлення, — Шмигаль (ВІДЕО)

Прямий ефір