“Росія хоче знищити Україну фізично”: Боррель підтвердив, що ЄС продовжить надавати військову допомогу ЗСУ

Фото Укрінформ

Усі міністри закордонних справ країн-членів ЄС заявили про свою готовність продовжувати підтримувати Україну. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на слова голови дипломатії Євросоюзу Жозепа Борреля під час пресконференції 20 червня, яка відбулася після закінчення засідання Ради ЄС із закордонних справ.

Ми говоримо про продовольчу кризу та геополітичні наслідки війни. Але не варто забувати, що війна триває, така неприємна реальність. Війна триває і триватиме, вона щодня забирає високу ціну в людські життя”, — зазначив Високий представник ЄС.

Він заявив, що російська армія щодня бомбардує цивільні та військові об’єкти України, щоб знищити країну “фізично”.

Щодня російська армія бомбардує різні об’єкти в Україні – і цивільні, і військові. Здається, Путін хоче знищити Україну фізично. Він руйнує інфраструктуру та її міста з метою анігілювати саму ідею Української держави. Саме тому ми й далі будемо підтримувати Україну”.

Під час зустрічі у Люксембурзі європейські міністри зробили огляд військової допомоги, яку Україна отримує від ЄС та кожної з країн-членів завдяки фінансуванню через Європейський фонд миру.

До цих зусиль залучені всі країни-члени, і ми підтримуватимемо Україну настільки довго, наскільки це буде необхідно. Водночас, ми просимо про припинення вогню, що може уможливити експорт продовольства. Якщо хтось утримує продовольство, яке люди мають їсти, тоді він використовує голод як знаряддя війни. І хтось має ім’я. Розв’язання (Кремлем – ред.) цієї війни призвело до дуже драматичної ситуації за результатами самої війни та поведінки РФ”, — наголосив Боррель.

Читайте також:

Олещук: Російські окупанти не розуміють цінності українських ядерників, піддаючи їх репресіям

Зеленський задоволений роботою депутатів – ухвалили низку важливих законів

Україна завоювала розум та почуття європейського народу, але інтерес до країни спадає – нардеп

Україна надасть європейцям у ПАРЄ факти про насильство з боку російських військових – нардеп

Прямий ефір