Шансів форсувати річку Оскіл у росіян немає — спроби окупантів просуватися на Куп’янському напрямку оцінив Гетьман

Олексій Гетьман. Фото: facebook.com/alexeyhetman

Російські окупанти намагатимуться просунутися на Східному напрямку фронту, в бік міста Костянтинівка Донецької області, на Запорізькому — поблизу селища Роботине, а також на Куп’янському, оскільки сам Куп’янськ необхідний загарбникам як логістичний хаб. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив військовий аналітик Олексій Гетьман.

Коли росіяни захоплювали Авдіївку, у них був політичний підтекст — встигнути до “виборів” президента РФ, нагадав аналітик.

“Також вони заявляли не раз про дії на Куп’янсько-Лиманському напрямку — хотіли вийти на річку Оскіл, можливо, на Куп’янськ, Куп’янськ-Вузловий. Вони про це говорили відкрито на своїх пропагандистських каналах, щоб підігнати “перемоги” до 15-17 березня, коли в Росії відбуватиметься голосування за Путіна”, — зазначив спікер.

З військового погляду, каже Гетьман, для російських військ було б найбільш логічно просуватися на Костянтинівку.

“Усі знають, що Костянтинівка — це серйозна залізнична станція, залізничний вузол. І якщо вони змогли б її не тільки вогнем контролювати, а захопити — це було б для загарбників успіхом”, — сказав гість ефіру.

Другий напрямок, що на сьогодні становить небезпеку, — район Роботиного Запорізької області, вважає експерт.

“Їм треба обов’язково намагатися відсунути українські війська якомога далі від Токмака. Тому що Токмак — це теж залізничний вузол, який ми контролюємо артилерією. І що далі вони зможуть відсунути позиції українських військових, то безпечнішим буде їхній логістичний хаб”, — пояснив аналітик.

Гетьман уточнив, що це одна з двох єдиних логістичних артерій, які залізницею допомагають підживлювати угруповання “Днепр” біля Херсона і все кримське угруповання окупантів.

Також Гетьман не виключає спробу російських військ вийти з півночі на Вугледар через Мар’їнку.

“І, можливо, вони захочуть на Куп’янському напрямку все-таки спробувати ще раз проводити наступальні дії. Можна припустити теоретично, що росіяни можуть дійти до річки Оскіл, але на правому березі, на західному, гірський хребет серйозний. І там уже українські фортифікації досить серйозні. Там артилерія, яка пристріляла всі підходи. Шансів форсувати цю річку в росіян немає. Мабуть, вони це теж розуміють. Тому, судячи з офіційних даних Генштабу ЗСУ, там бойові дії, хоч і не зупинилися, але стали не такими інтенсивними, як були ще кілька днів тому”, — резюмував аналітик.

Читайте також: Головна функція оборонних дій ЗСУ — максимально послабити бойовий потенціал ворога, — Селезньов

Прямий ефір