Звільнення острова Нестрига в Херсонській області відкрило для ЗСУ нові перспективи, — Маломуж

Микола Маломуж. Фото: apostrophe.ua

Звільнення острова Нестрига в дельті Дніпра в Херсонській області відкрило для Збройних сил України можливість створення там плацдарму для постійних ударів по російських окупантах. Про це сьогодні, 2 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

“Насамперед ми, звичайно, маємо перспективу створення плацдармів якраз навіть на цих островах. Закріплення позицій й переміщення туди безпосередньо, це постійні удари по противнику, особливо по логістичних центрах. Це дуже важливо”, — сказав він.

Генерал наголосив, що йдеться про больову точку для росіян, тому вони намагаються всіма способами витиснути українських військових із цього острова.

“Вони розглядають, що захоплення острова й висадка нашого десанту взагалі на Лівобережжі — це загроза наступальної операції в перспективі на півдні, перерізання східного логістичного коридору. А це створення — постійних проблем для противника в плані постачання, можливого просування в цьому напрямку, в плані дій проти наших десантників, відповідно, в Херсонській області. Ну і, звісно, найголовніше, що вони розуміють: маючи позиції на острові й на інших секторах, ми створюємо умови для підтримки висадки потужніших десантів та навіть для проведення в цих секторах більш системних стратегічних операцій”, — сказав Маломуж.

Крім того, він вважає, що це й військово-політичний момент, тому що Нестрига — це втрата для армії РФ, зважаючи на всі вказівки російського диктатора Володимира Путіна очистити острови від ЗСУ.

Читайте також: Плацдарми ЗСУ на лівому березі Дніпра на Херсонщині розширюватимуться — умови назвав експерт

Як повідомлялося раніше, Сили оборони України 28 квітня встановили контроль над островом Нестрига в Херсонській області. Просування українських захисників на півдні підтвердив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Прямий ефір