Санкції ЄС проти РФ: про перспективи десятого пакету розповіла аналітик Київської школи економіки

Ілюстративне фото: newsmaker.md

З наступними санкційними пакетами буде все менше кардинально нових санкцій проти РФ, оскільки на Росію вже накладено безпрецедентну кількість обмежень, і всі наступні пакети будуть покликані або закрутити сильніше гайки, або запобігти можливості обходити санкції. Про це заявила сьогодні, 7 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ аналітик Київської школи економіки Юлія Павицька.

“І тут дуже важливим є те, як зреагує світ на кооперацію між Іраном та Росією в плані постачання дронів. Оскільки знайшли компоненти західних країн у дронах, які використовуються проти України. І дуже важливо якраз посилити тиск на товари подвійного призначення, які можуть бути використані згодом проти українського мирного населення”, — заявила вона.

Також Павицька підкреслила, що Україна зараз просуватиме, щоб все ж таки першу частину санкцій проти атомної енергетики РФ було включено також до десятого пакету.

“Буквально кілька тижнів тому в України з’явився додатковий, дуже сильний аргумент, оскільки сталося розслідування на The Washington Post, що російський “Росатом” допомагає російському військово-промисловому комплексу закуповувати комплектуючі. Відповідно, окрім економічної мотивації, те, що Росія займалися ядерним тероризмом на Запорізькій атомній електростанції, вже з’явився дуже вагомий аргумент, з яким дуже складно сперечатися, навіть за умов, що західні країни мають велику залежність від Росії у сфері ядерної енергетики”, — сказала Павицька.

Читайте також: Молоко в кілограмах, обмеження на овочі — дефіцит і подорожчання продуктів приховують у Росії (ВІДЕО)

Прямий ефір