Саміт G20 завершився без комюніке: Індія зайняла нейтральну позицію щодо війни Росії проти України (ВІДЕО)

Нарендра Моді та Джо Байден. Скріншот: uatv.ua

Дводенний саміт глав фінансових відомств країн “Великої двадцятки” (G20) в Індії завершився без комюніке через розбіжності щодо війни Росії проти України. Це стало найсуперечливішим питанням на порядку денному, повідомляє FREEДОМ.

Нью-Делі (Індія) також спільно з Парижем (Франція) активно працює над новим планом завершення війни Росії проти України. Про це пише видання Le Monde посилаючись на власні джерела. Але водночас Індія стала одним із найбільших торговельних партнерів Росії.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді доручив своєму уряду спільно з представниками Франції розробити план завершення війни в Україні. За інформацією французької газети Lе Monde, він відрізняється від попередніх мирних ініціатив Китаю та африканських країн. Однак, подробиці такого плану поки що невідомі.

“Ми поділяємо загальну занепокоєність з приводу ризику фрагментації міжнародної спільноти, особливо в контексті війни, яку веде Росія проти України. У нас одна й та сама мета — домагатися міцного миру і реагувати на наслідки цієї агресивної війни для найуразливіших країн, особливо в плані продовольчої безпеки і фінансових можливостей”, — заявив президент Франції Емманюель Макрон.

А Вашингтон (США) схиляє Індію до того, щоб вона перестала купувати озброєння у Росії. Як пише Bloomberg, з цією метою США продемонстрували в Індії винищувачі F-35 і F-16. 

Річ у тім, що Індія модернізує свій парк реактивних винищувачів. Через запроваджені раніше санкції США, поставки військової продукції з Росії до Індії зупинилися. Зокрема, вже рік Нью-Делі не може перерахувати платежі за озброєння на суму понад 2 млрд дол. Індія стикається з тиском з боку Заходу, щоб країна дистанціювалася від Кремля. Згідно з даними індійського міністерства торгівлі та промисловості, Росія входить до ТОП 3 найбільших імпортерів Індії після Китаю.

“Країни нині намагаються знайти механізм оплати, який би не порушував санкції США. Індія не може оплатити рахунок у доларах через побоювання щодо вторинних санкцій, а Росія, як і раніше, не бажає приймати рупії через нестабільність обмінного курсу”, — з публікації Bloomberg.

Індія зайняла нейтральну позицію, відмовляючись звинувачувати Росію у вторгненні в Україну. При цьому Нью-Делі закликає до дипломатичного врегулювання, і одночасно збільшує закупівлі російської нафти зі знижками. У 2022 році імпорт російської нафти в Індію зріс у 10 разів. За даними агентства “Анадолу”, обсяг закупівель Індією російської нафти в травні перевищив імпорт сировини з таких країн, як Саудівська Аравія, Ірак, Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) і США.

“Імпорт нафти з Росії в цей період досяг 1,96 млн барелів на добу, збільшившись на 15% порівняно з попереднім місяцем. Частка російської нафти в імпорті Індії становила 42% від загального обсягу закупівель цієї сировини”, — з публікації агентства “Анадолу”.

Раніше індійська влада наголосила, що не відмовиться від російської нафти, оскільки її купівля вигідна для країни. При цьому Нью-Делі поступово зміцнює зв’язки й з Вашингтоном. Зокрема, в питанні новітніх технологій. Також прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді під час зустрічі з президентом США Джо Байденом у Білому домі, пообіцяв домагатися миру в Україні. Як зазначає агенція AFP, посилаючись на анонімні джерела, візит Моді має велике політичне значення, оскільки Сполучені Штати вбачають в Індії противагу Китаю і хочуть підштовхнути її до розриву відносин із Росією.

“Від самого початку подій в Україні, Індія робила наголос на завершення війни шляхом діалогу та дипломатії”, — заявив Моді.

У травні президент України Володимир Зеленський на саміті “Великої сімки” (G7) провів зустріч із прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді. Це була їхня перша зустріч від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Володимир Зеленський подякував Індії за підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. Водночас Моді запевнив, його країна продовжуватиме надавати Україні гуманітарну допомогу.

Читайте також:Індія займає нейтральну позицію щодо війни РФ проти України, але є вікно можливостей, — дипломат

Прямий ефір